شمانیوز

رحیمی گفت: امسال وام ودیعه مسکن را ۴۰ درصد برای دانشجویان افزایش دادیم تا در ترویج ازدواج جوانان کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: بهروز رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در نشست خبری به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: خروجی تمام فعالیت هایمان را دانشجویان باید حس کنند. در تلاشیم که دغدغه دانشجویان را کم کنیم اگرچه از نظر منابع مالی اصلا با صندوق رفاه وزارت علوم قابل مقایسه نیستیم.

رحیمی گفت: تا کنون ۱۲۰ میلیارد تومان وام دانشجویی پرداخت کردیم و اکنون بیشترین انعطاف را داریم تا دانشجو در کمترین زمان و با بیشترین احترام وام دریافت کند.

او افزود: تمرکزمان را به سمت بهسازی و نوسازی ۴۸ خوابگاه نیمه کاره قرار دادیم. این خوابگاه‌ها ۲۰ هزار ظرفیت دانشجو دارند و با تعامل با بانک‌ها مقرر شد تا تسهیلاتی با ۲ سال تنفس به دانشگاه‌ها پرداخت شود و بخشی از کارمزد را صندوق رفاه دانشجویان پرداخت کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه وام دستیاری برای دانشجویان دوره دکتری و دستیاری برای نخستین بار در وزارت بهداشت ایجاد شد، گفت: دانشجویان دستیار، شرایط سختی را سپری می‌کنند؛ باید از این دانشجویان که بار درمان را به دوش می‌کشند، حمایت کنیم.

رحیمی با اشاره به اعتبار وام دستیاری دانشجویی گفت: این وام ۳۰ میلیون تومان اعتبار دارد که ۱۵ میلیارد تومان آن را سازمان برنامه و بودجه و ۱۵ میلیارد را صندوق رفاه دانشجویان تامین می‌کند؛ البته این وام به ۲۲ هزار دانشجو تعلق می‌گیرد که کافی نیست.

او گفت: حمایت از المپیاد‌های فرهنگی، ورزشی و قرآنی در دستور کار ما قرار دارد. امسال وام ودیعه مسکن را ۴۰ درصد افزایش دادیم تا در ترویج ازدواج جوانان کمک کنیم همچنین وامی برای دانشجویانی که عازم سفر اربعین بودند، پرداخت کردیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه