شمانیوز

مشاور میدکو :

مشاور هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) گفت: فزایش این روزهای قیمت فولاد غیرمنطقی و عجیب و غریب نیست و از شرایط بازار تبعیت می کند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی فواد ایران، «رضا اشرف سمنانی» در درخصوص قیمت های این روزهای فولاد در بازارهای جهانی و داخل، افزود: قیمت ها تابع بازار است و تغییرات آن در کوتاه مدت موقت و گذراست.

 

وی اظهار داشت: گاهی اوقات شاهدیم انجام نشدن درست عملیات بازرگانی، تاثیراتی بر قیمت ها می گذارد که نباید از آنها غافل شد.

 

مشاور میدکو گفت:‌ بخشی از افزایش قیمت جهانی فولاد ناشی از تورم جهانی و کاهش ارزش پول است، اما با نگاهی به قیمت های جهانی در درازمدت متوجه می شویم قیمت ها موجی سینوسی داشته و مرتب بالا و پایین می شود؛ هرچند جریان عمده آن افزایشی بوده است.

 

وی با بیان اینکه افزایش قیمت های کنونی خیلی هم عجیب و غریب نبوده، ادامه داد:‌ به طور مثال در ماه‌های گذشته چینی ها صدها واحد کوچک غیر اقتصادی خود را از خط تولید خارج کردند و همین مساله موجب افزایش کوتاه مدت قیمت ها شد، اما در ادامه از آنجایی که از واحدهای بزرگ حمایت کردند و بهره‌وری این واحدها افزایش یافت، افزایش تولید فولاد و متعادل شدن مجدد قیمت ها را شاهد بودیم.

 

اشرف سمنانی خاطرنشان کرد: ‌افزایش قیمت این روزهای فولاد ناشی از تغییرات بازار و به طور عمده افزایش نرخ حمل و نقل، دستمزدها، افزایش قیمت مواد اولیه خارجی، متنوع بودن محل تامین مواد اولیه داخلی و غیره است.

 

وی در عین حال تاکید کرد: اگر قیمت ها غیرمنطقی بالا برود یا اگر بالا بودن قیمت ها ناشی از مشکل بازار نبوده و کارخانجات مشکل پیدا کرده باشند، آنگاه دولت باید دخالت کند

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه