شمانیوز

رییس کمیته امداد امام (ره):

مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دیدار با دکتر اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به نقش بسزای تسهیلات پرداخت شده در توانمندسازی مددجویان تحت پوشش این نهاد بیان داشت: بانک مهر ایران با خدمات، طرح های تسهیلاتی و کمک های بلاعوض خود حمایت های زیادی از مددجویان کمیته امداد داشته است که جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بختیاری در ادامه اظهارداشت: بانک مهر ایران یک بانک ۱۰۰درصد قرض الحسنه و از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که نشان دهنده بانکی با ساختار صحیح اسلامی است.

وی افزود: بر اساس وعده های قرآنی و روایات، خداوند به مجموعه هایی که در پی قرض الحسنه و گره گشایی از مشکلات مردم باشند کمک می کند و ما در بانک قرض الحسنه مهر ایران شاهد هستیم که این امر مبارک اتفاق افتاده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: در این بانک کمک های مثمر ثمری برای توانمندسازی مددجویان کمیته امداد صورت گرفته است. بانک قرض الحسنه مهر ایران از سال ۱۳۹۶ به عنوان بانک عامل با این نهاد، بسیار همراه بوده و امسال نیز پیش بینی می کنیم که این بانک بیش از آنچه به عنوان تعهدات در نظر گرفته شده است به مددجویان تحت پوشش کمک کند.

وی خاطرنشان ساخت: امیدواریم، در سال جاری با کمک بانک ها به ویژه بانک مهر ایران بتوانیم بیش از ۱۵۰ هزار شغل ایجاد کنیم و عدد دقیق را در پایان سال اعلام خواهیم کرد.

بختیاری افزود: بر اساس ماده ۸۳ برنامه ۵ ساله ششم، کمیته امداد و بهزیستی مکلف هستند سالانه ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کنند که ۷۰ هزار فقره آن بر عهده کمیته امداد است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال ۹۶ با تلاش های مسئولین وقت ۱۷۰ هزار شغل و در سال ۹۷ نیز ۱۴۸ هزار شغل برای مددخواهان تحت پوشش ایجاد شده است و امسال هم پیش بینی می کنیم که بالای ۱۵۰ هزار شغل ایجاد کنیم که این موفقیت مرهون حمایت بانک ها مخصوصا بانک قرض الحسنه مهر ایران است.

رییس کمیته امداد اذعان داشت: این همکاری اثرات بسیار خوبی در مقوله توانمندسازی دارد. در برنامه های ما به جز توانمندسازی سالمندان، افراد از کار افتاده و بیماران صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، تلاش مضاعفی برای اشتغالزایی و توجه ویژه به مشاغل خانگی مانند قالیبافی، خیاطی و ... وجود خواهد داشت.

وی گفت: توانمندسازی باید به نحوی باشد که مددخواهان تحت پوشش بتوانند با کسب درآمد پایدار، به صورت مستقل زندگی خود را اداره کنند. در اینجا نیز بانک قرض الحسنه مهر ایران انصافا حمایت های خیلی خوبی از برنامه های این نهاد انجام می دهد.

مرتضی بختیاری افزود: اتفاق دیگری که در همکاری با بانک قرض الحسنه مهر ایران در حال پیگیری است، موضوع ایجاد بازار فروش و افزایش تقاضا برای تولیدات مددجویان است، که بنا شده تا این بانک با استفاده از طرح حمایت کالای ایرانی به تحقق این امر کمک کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه