شمانیوز

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن خبر داد:

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن از اجرای روش مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای اولین بار پروژه های انبوه سازی به طور گسترده توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از هیبنا، روزبه ظهیری با تأکید بر اینکه در فرآیند کیفی سازی پروژه ها در نظر داریم با دو رویکرد «صرفه جویی در منابع و انرژی» و «افزایش طول عمر ساختمان ها»، بهره وری را در کنار توسعه کمّی پروژه ها ارتقا دهیم گفت: در حوزه مدیریت مصرف انرژی و مصالح ساختمانی استفاده از روش مدلسازی اطلاعات ساختمان ( (Building information Modelingرا در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن با بیان اینکه روش BIM تاکنون توسط سازندگان به صورت تک پروژه ای اجرا شده است، گفت: ما در گروه سرمایه گذاری مسکن در نظر داریم به عنوان اولین انبوه ساز و توسعه گر این روش را به صورت جامع و گسترده در پروژه های انبوه سازی اجرایی کنیم که یکی از مهمترین ویژگی های آن جلوگیری از دوباره کاری ها و اسراف در مصالح ساختمانی است.

وی افزود: طراحی منطبق با اقلیم و سازوکار کنترل کیفیت از دیگر رویکردهای گروه سرمایه گذاری مسکن است که در دستور کار قرار گرفته و تأثیر قابل توجهی در ساخت مبتنی بر موقعیت جغرافیایی و ارتقای کیفیت پروژه ها دارد.

این مقام مسوول در گروه سرمایه گذاری مسکن گفت: همچنین در تلاش هستیم تا برای اولین ضمانت نامه کیفیت را برای پروژه های گروه سرمایه گذاری در کل کشور صادر کنیم تا در 30 سالگی فعالیت گروه، اولین پروژه دارای ضمانت نامه کیفیت رونمایی شود.

ظهیری با اشاره به برنامه ریزی برای انضباط مالی در گروه نیز گفت: 44 میلیارد تومان زیان مالی تلفیقی در سال مالی منتهی به آذرماه سال 96 در سال مالی 97 به 40 میلیارد تومان سود تلفیقی تبدیل شد و امسال نیز این سود تلفیقی به دو برابر افزایش می یابد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن با بیان اینکه متاسفانه طول عمر ساختمان ها در کشور بین 25 تا 30 سال است گفت: عمر مفید ساختمان باید 50 سال باشد که در این زمینه نیز گروه سرمایه گذاری مسکن افزایش کیفیت و طول عمر پروژه ها را در دستور کار خود قرار داده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه