شمانیوز

رپرتاژ اگهی//

اولین مسئله‌ای که پس از افزایش قیمت دلار نگران کننده خواهد بود تاثیری است که این افزایش بر روی واردات مواد اولیه و در نتیجه صنایع تولیدی بر جای خواهد گذاشت. تولید کنندگان یخچال های صنعتی هم از این مساله مستثنی نیستند و با توجه به وارداتی بودن بخشی از مواد اولیه این صنعت کنترل قیمت ها با توجه به نوسانات نرخ دلار یکی از دغدغه های مجموعه هایی مثل یخچال فریدونی کنترل قیمت ها در این شرایط است.

 

تاثیر نرخ دلار بر قیمت محصولات صنایع برودتی یخچال‌ فریدونی

اولین مسئله‌ای که پس از افزایش قیمت دلار نگران کننده خواهد بود تاثیری است که این افزایش بر روی واردات مواد اولیه و در نتیجه صنایع تولیدی بر جای خواهد گذاشت. تولید کنندگان یخچال های صنعتی هم از این مساله مستثنی نیستند و با توجه به وارداتی بودن بخشی از مواد اولیه این صنعت کنترل قیمت ها با توجه به نوسانات نرخ دلار یکی از دغدغه های مجموعه هایی مثل یخچال فریدونی کنترل قیمت ها در این شرایط است.

 

اولین مسئله‌ای که پس از افزایش قیمت دلار نگران کننده خواهد بود تاثیری است که این افزایش بر روی واردات مواد اولیه و در نتیجه تولید محصولات بر جای خواهد گذاشت. به طور حتم بسیاری از محصولات وارد شده از خارج با افزایش قیمت مواجه خواهند شد و این مسئله نگرانی بسیاری از صاحبین مشاغلی که محصولات خود را از خارج کشور تامین می‌نمایند به همراه خواهد داشت.

همانطور که گفته شد از جمله محصولاتی که تحت تاثیر این افزایش قیمت قرار خواهد گرفت یخچال‌های صنعتی است. همان‌گونه که می‌دانید یخچال‌های صنعتی فریدونی که یکی از قدیمی‌ترین صنایع یخچال سازی در ایران به شمار می رود کاربرد بسیاری در فروشگاه‌های پروتئینی و قنادی‌ها دارد، به همین دلیل افزایش قیمت دلار می‌تواند برای این مشاغل نگران کننده باشد.

اغذیه و مواد غذایی مصرفی موجود در فروشگاه‌ها درون یخچال‌های صنعتی قرار داده می‌شود، به همین جهت استفاده از یخچال (صنایع برودتی فریدونی) برای داشتن مواد غذایی سالم با ماندگاری بالا بسیار مهم بوده و حائز اهمیت می باشد.

 

0c80a5bf-7cb6-4a5b-a03c-86c25008a3bd

در کنار واردات خارجی و به طور کلی استفاده از محصولات خارجی، تولید محصولات داخلی نیز وجود دارد. تمامی افراد از کیفیت بالا محصولات خارجی صحبت می‌کنند و استفاده از لوازم و ابزار خارجی را بهتر از محصولات داخلی می‌دانند، نمی‌توان گفت که این باور اشتباه است اما اینکه این باور را در ذهن دیگران پرورش دهیم که استفاده از محصولات داخلی بی‌فایده خواهد بود امری غلط است.

در حال حاضر کارخانه‌های بسیاری درون کشور فعالیت می‌نمایند و وسایل مورد نیاز را با کیفیتی مناسب و قابل قبول تولید می‌نمایند. یکی از این برندهای معروف یخچال فریدونی است که بیش از ۴۰ سال در تولید یخچال‌های صنعتی خوش نام بوده است.

نگران افزایش دلار بر روی محصولات داخلی نباشید!

خوشبختانه با توجه به پیشرفت روز‌افزون کشور در حال حاضر می‌توان بسیاری از وسایل و لوازم مورد نیاز را در داخل کشور تولید نمود و دیگر نگران افزایش هزینه‌های دلار بر روی این‌گونه محصولات نبود.

کارخانه‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف در داخل کشور فعالیت داشته و اسباب و لوازم مورد نیاز مردم را با کیفیت بالا و خدمات پس از فروش عرضه می‌نمایند.

پس با حمایت و استفاده از محصولات داخلی همچون یخچال فریدونی می‌توان از افزایش چشمگیری که دلار بر روی واردات محصولات خارجی می‌گذارد رهایی پیدا نمود.

زمانی‌که یک کالای داخلی را خریداری کنید می‌توانید این اطمینان را حاصل نمایید که قیمت گفته شده نسبت به محصولات وارداتی از خارج کشور بسیار مناسب‌تر خواهد بود، زیرا محصولات داخلی دارای ثبات قیمت بوده و مانند کالاهای خارجی قیمت آنها هر روزه به دلیل افزایش دلار، دستخوش تغییر نخواهند بود.

 

0dc56e22-e43c-4e5f-b45e-030dba877e1e

کالاهای خارجی در کنار کیفیت بالا از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند اما در بسیاری از موارد کالاهای وارداتی در داخل کشور نمایندگی نداشته و زمانی که محصولی را از خارج کشور تهیه نمایید و پس از مدتی  دچار مشکل و یا خرابی شود نمی‌توانید به جهت تعمیر بسیاری از قطعات آن را پیدا نمایید، در صورتی که هنگام خرید محصولات داخلی می‌توانید گارانتی محصول مورد نظر را بررسی نموده و در صورت خرابی آن را به نمایندگی‌های مربوطه تحویل داده و به سادگی آن را تعمیر نمایید.

چگونه افزایش دلار را درون کشور خنثی کنیم؟

راه‌های بسیاری به جهت خنثی نمودن افزایش نرخ دلار بر روی محصولات وجود دارد که می‌توان با به کارگیری این روش‌ها تورم و افزایش دلار را ناچیز شمارد.

  • افزایش اشتغال جوانان: اولین و موثرترین راهی که می‌توان از آن نام برد تولید بیشتر محصولات داخلی و افزایش اشتغال جوانان در داخل کشور است. به کارگیری نیروی جوان در صنعت داخلی می‌تواند علاوه بر کاهش آمار بیکاری کشور، موجب تولیدات بیشتر محصولات داخلی شود.

زمانی که نیروی جوان در داخل کشور مشغول به کار شوند صنایع بسیاری توسعه پیدا کرده و رونق کسب و کار در کشور افزایش پیدا می‌کند، در این صورت تورم و افزایش دلار نمی‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی کالاهای داخلی داشته باشد.

کارخانه‌ تولید یخچال‌ صنعتی فریدونی نیز یکی از مثال‌هایی است که می‌توان از آن به عنوان کسب و کارهای رونق گرفته در کشور نام برد. یخچال فریدونی با سابقه‌ای درخشان که در چندین سال گذشته داشته است توانسته بسیاری از جوانان جویای کار را در صنعت کاری خود مشغول نماید و در جهت رشد کشور در زمینه تولید یخچال‌های صنعتی بسیار موثر عمل نموده است.

  • قیمت مناسب: زمانی که یک محصول را از خارج سفارش می‌دهید به طور قطع به دلیل افزایش دلاری که روزانه در حال تغییر است بر روی محصول خریداری شده نیز این تاثیر مشاهده خواهد شد. با در نظر گرفتن هزینه‌های گزاف و افزایش روزانه قیمت دلار در هنگام خرید محصولات خارجی خیلی از خریداران از خرید خود پشیمان خواهند شد و به فکر خرید محصولات داخلی خواهند افتاد.

خرید محصولات داخلی بر خلاف محصولات خارجی که افزایش دلار بر روی آنها تاثیرگذار است، بدون تاثیر بوده و می‌توان به راحتی در کنار کیفیت بالا از قیمتی مناسب نیز بهره‌مند شد.

  • کیفیت بالا: یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های تولیدات داخلی در کنار قیمت مناسب، کیفیت بالا محصولات است. زمانی که یک محصول تولید ملی را خریداری کنید، می‌توانید به سادگی از کیفیت بالای آن اطمینان حاصل نمایید. کیفیت بالای محصولات زمانی بیشتر خواهد شد که حمایت از این محصولات افزایش پیدا کند و محبوبیت محصولات داخلی بالا رود، در این صورت می‌توان نگرانی از افزایش دلار را به دلیل محصولاتی که از خارج وارد می‌شوند بی‌تاثیر عنوان نمود.

یکی از جمله با کیفیت‌ترین محصولاتی که در حال حاضر در داخل کشور تولید می‌شوند یخچال فریدونی است که در کنار کیفیت بالا از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار هستند.

  • قدرتمند شدن ارز داخلی: مورد دیگری که می‌توان به جهت بی اهمیت بودن افزایش دلار بر روی محصولات عنوان نمود، افزایش قدرتی است که ارز داخلی می‌تواند پس از افزایش تولید و خرید محصولات داخلی کسب نماید.

مطمئنا زمانی که تولید داخلی بیشتر شود به طور حتم بسیاری از محصولات در صنایع مختلف به خارج از کشور صادر شده و بدین صورت به اقتصاد کشور کمک شایانی خواهد نمود.

  • رشد اقتصاد کشور: زمانی که خرید محصولات داخلی به دلیل کیفیت بسیار خوبی که دارد افزایش پیدا کند، یقینا تولید محصولات بیشتر شده و تقاضا مردم نیز افزایش پیدا می‌کند. در این صورت با محبوب شدن برندی خاص مانند صنایع برودتی فریدونی علاوه بر فروش در داخل کشور، می‌توان در خارج کشور نیز یخچال‌های صنعتی را به فروش رساند.

یخچال فریدونی (fereidoonicold.com)

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه