شمانیوز

مته حفاری دندانه ای ساخت ایران که صبح امروز در حضور وزیر نفت و‌ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رونمایی شد، وارد فاز تولید انبوه شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران: بیژن زنگنه؛ وزیر نفت به همراه مسعود کرباسیان؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هیات همراه دقایقی پیش از خط تولید مته های حفاری سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند بومی سازی مته حفاری دندانه ای ( Tricone Bit) قرار گرفتند.

این توانایی در ساخت مته حفاری دندانه ای با تعامل و تسهیم دانش فنی با جهاد دانشگاهی کشور، بدون مهندسی معکوس و با تکیه بر توان علمی کارشناسان هر دو بخش حاصل شده است.

بر اساس قرارداد منعقد شده از سوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تولید انبوه ۸۷۰ قطعه مته حفاری در دستور کار جهاد دانشگاهی استان خوزستان است که بر اساس برنامه ظرف ۲ سال آینده ۴۰۰ قطعه مته تحویل می شود.

تست میدانی این مدل از مته های حفاری پس از ۸۰ ساعت حفاری به متراژ ۸۱۸ متر موفقیت آمیز بوده و وضعیت مته پس از بیرون کشیدن از چاه کاملا مناسب ارزیابی شده است.

مته حفاری دندانه ای، نخستین مته حفاری ساخت ایران است که به سفارش شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و اهتمام کارشناسان جهاد دانشگاهی در استان خوزستان تولید شده است؛ در ضمن دانش فنی ساخت این تجهیز نیز به طور کامل بومی شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه