شمانیوز

در مجمع فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس مطرح شد:

ربیعی اظهارداشت: در سال ۹۸ هیچ یک از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس زیانده نبوده‌اند و هیچ طرحی بدون توجیه اقتصادی در این مجموعه شروع به فعالیت نکرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز، جعفر ربیعی، امروز در مجمع فوق‌العاده شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: با افتتاح پالایشگاه گاز بیدبلند، پتروشیمی ایلام و لردگان در سال جاری ۳.۸ میلیارد یورو و ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان پروژه به بهره‌برداری می‌رسد که ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی این مجموعه ۶ میلیون تن افزایش می‌یابد.

وی گفت: تولید محصولات پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس در ۱۱ ماه سال جاری نسبت به ۱۱ ماه سال گذشته علی‌رغم کمبود خوراک و مشکلات تحریمی افزایش یافته و تا پایان سال جاری به ۱۰۳ درصد از اهداف پیش‌بینی شده، می‌رسیم.

به گفته ربیعی در سال ۹۸ هیچ یک از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس زیانده نبوده‌اند و هیچ طرحی بدون توجیه اقتصادی در این مجموعه شروع به فعالیت نکرده است.

وی با بیان اینکه سهام هلدینگ خلیج فارس از دی ماه سال گذشته تا کنون به ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است، گفت: نتیجه آن بازدهی سهام شرکت به ۱۲۸ درصد بوده است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه از افزایش سرمایه هلدینگ خلیج فارس ۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان به طرح توسعه‌ای پالایشگاه بیدبلند تزریق شده که پیشرفت فیزیکی آن را به عنوان بزرگترین پروژه پالایشگاهی کشور به ۹۵ درصد رسانده است،تصریح کرد: این پالایشگاه با سرمایه‌گذاری ۳.۵ میلیارد دلار تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

ربیعی از پیشرفت ۹۶ درصدی پتروشیمی ایلام خبر داد و گفت: اوایل سال آینده محصول آزمایشی این مجتمع تولید می‌شود، همچنین پتروشیمی لردگان در استان چهارمحال و بختیاری در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه افزایش سرمایه پیشنهادی هلدینگ خلیج فارس ۵ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان ارائه شده است گفت: سازمان بورس با ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ موافقت کرده و ۶۵۰ میلیارد تومان از پیشنهاد افزایش سرمایه مورد موافقت قرار نگرفته است.

به گفته ربیعی از این میزان افزایش سرمایه، ۲ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان سهم افزایش سرمایه در شرکت های تابعه خواهد بود، ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان صرف دارایی‌ها در شرکت‌های تابعه خواهیم شد و ۸۲۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی‌های شرکت در نظر گرفته می‌شود.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پایان گفت: با شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره بدهی‌های هلدینگ خلیج فارس به توافق‌های خوبی رسیده‌ایم و همه بدهی‌های شرکت تعیین تکلیف شده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه