شمانیوز

براساس ماده 65قانون تامین اجتماعی درصورت وقوع حادثه ناشی ازکار،کارفرما مکلف است اقدامات لازم اولیه را برای جلوگیری از تشدیدوضعیت حادثه دیده انجام دهد و مراتب را ظرف سه روز از تاریخ وقوع حادثه بصورت کتبی به شعب سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهد.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، قانون برای جلوگیری از بروز بیماری و کاهش حوادث ناشی از کار در محیط کارگاه و درعین حال برای حفظ سلامت جسمی و روحی بیمه‌شده تکالیفی را برای استاندارد سازی و ایمن کردن محیط کار برعهده کارفرما نهاده است.

 

براساس ماده ٦٥ قانون تأمین‌اجتماعی چنانچه کارفرما برای جلوگیری از تشدید وضع حادثه‌دیده متحمل هزینه‌هایی شود، از آنجایی که بیمه‌شده تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی است و این سازمان مکلف به ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان است، کارفرما می‌تواند برای دریافت هزینه‌های خود به سازمان تأمین‌اجتماعی مراجعه تا برابر مقررات در این خصوص اقدام شود.

 

کارفرما می بایست ظرف ٣روز اداری گزارش حادثه را کتباً به اطلاع سازمان تأمین اجتماعی برساند، لیکن در مواردی که کارفرما گزارش حادثه را خارج از مهلت تعیین شده به شعب تأمین اجتماعی ارائه می کند، به منظور مساعدت و جلوگیری از تضییع حقوق بیمه شدگان، واحدهای اجرائی مجاز خواهند بود، پس از دریافت گزارش حادثه نسبت به بررسی و انطباق آن با قانون تأمین اجتماعی اقدام کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه