شمانیوز

رپرتاژ آگهی//

گرجستان کشوری که معمولا به دلیل عدم نیاز به ویزا و قیمت مناسب یکی از مقاصد گردشگری مهم ایرانی ها به حساب می آید و شاید کمتر کسی باشد که در سفر های خارجی خود گزینه سفر به گرجستان را نداشته باشد.

شاهکارهای دیدنی گرجستان

گرجستان کشوری که معمولا به دلیل عدم نیاز به ویزا و قیمت مناسب یکی از مقاصد گردشگری مهم ایرانی ها به حساب می آید و شاید کمتر کسی باشد که در سفر های خارجی خود گزینه سفر به گرجستان را نداشته باشد. گرجستان دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که در بین این جاذبه ها میتوانیم به شاهکار های معماری و فرهنگی این کشور بپردازیم و اطلاعات مفیدی از آن را کسب کنیم. در ادامه شما را با این شاهکار ها آشنا خواهیم کرد .

 

[[[[[[[[[[[[[[[[[[ (1)

 

 

 

قلعه ناریکالا؛ شاهکار همچنان پابرجا ساسانیان

قلعه ناریکالا بنایی تاریخی که در قرن چهارم میلادی در یکی از قدیمی ترین منطقه های تفلیس یعنی پایتخت این کشور بنا شده است. در حیاط این قلعه کلیسای سنت نیکولاس واقع شده است. همانطور که میدانید در زمان های قدیم تفلیس جزء خاک ایران بوده و همچنین این قلعه هم در دوره امپراطوری ساسانیان طراحی و ساخته شد . اگر یک روز به این قلعه رفتید این مورد را در نظر بگیرید در جاذبه ای ایرانی قرار دارید که قدمتی بیش از 1600 سال را پشت سر گذاشته و در اصل دارای معماری و فرهنگی ایرانی است . این بنای تاریخی در شهر تفلیس به قلعه مادر معروف است و از این مکان به عنوان یک نماد باستانی و دفاعی شهر یاد میشود. این قلعه در زمانی که هنوز حمله مغول ها صورت نگرفته بود، با نام بومی منطقه شوریس سیخه شناخته میشد که محلی برای دفاع از مرز های ایران تلفی به حساب می آمده و همچنین بخش هایی از این قلعه به عنوان ساهچاله و زندان به کار گرفته میشد.

 

[[[[[[[[[[[[[[[[[[

 

کلیسای جامع تثلیث؛ بزرگترین کلیسا و نماد گرجستان

کلیسای جامع تثلیث که به سامبا معروف است، کلیسای اصلی ارتدکس گرجی است و در شهر تفلیس قرار دارد. ساخت این کلیسا بین سال های 1995 تا 2004 میلادی به اتمام رسید که با ظرفیت 15000 تن و ارتفاع 97 متر، عنوان بزرگترین کلیسای ارتدکس در جهان و همچنین مقام سومین کلیسای ارتدکس مرتفع در جهان را یه اختصاص در آورده است. همچنین معماری این کلیسا از سبک های سنتی معماری مذهبی گرجی در زمان های مختلف تاریخ است که عناصری از معماری بیزانس را هم در خود جای داده است. جنس گنبد این کلیسا از طلا بوده و از پایین گنبد تا نوک صلیبی که بر روی آن قرار دارد حدود 7/5 متر ارتفاع دارد. در کل این کلیسا شامل بخش های مختلفی اعم از بنای اصلی، برج ناقوس، اقامتگاه اسقف اعظم، صومعه، فرهنگستان الهیات، کارگاه های آموزشی، استراحتگاه و ... میباشد .

 

0004-1024x576

 

پل صلح؛ زیبا از بیرون، زیباتر از داخل

بر روی رود کورا واقع در شهر تفلیس یک پل پیاده رو به دستور شورای شهر تفلیس تاسیس شد که هدف آن ایجاد ارتباط بین دنیایی قدیمی و مدرن تفلیس بود. این پل که به نام پل صلح شناخته میشود طولی 150 متری دارد. رود کورا شهر تفلیس را به دو قسمت کرده است که وظیفه این پل یکی کردن دوباره این شهر زیبا است. در اولین سفر به گرجستان و دیدن این پل حتما توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. این پل توسط یک طراح ایتالیایی به نام میشل دِ لوچی طراحی شده است که گفته میشود بر اساس شکل جدول مندلیف و آناتومی بدن انسان بوده و به نوبه خود طرحی پر مفهوم و بی همتا است. ساخت این پل یا مواد اولیه ای مثل شیشه و استیل و لامپ انجام شده است. بازار تفلیس در یک سمت و در سمت دیگر پارک به همراه پل فواره های آب و مجسمه پیانو قرار دارد.

6

 

کلیسای آنچیسخاتی؛ قدیمی ترین کلیسای شهر ولی با میلیون ها دلار ارزش

کلیسای آنچیسخاتی در یکی از مناطق زیبا و تاریخی شهر تفلیس و در خیابان شاوتلی واقع شده است و ساخت این کلیسا در اواسط قرن 6 میلادی به پایان رسید که به همین دلیل این کلیسا به عنوان قدیمی ترین کلیسای تفلیس شناخته میشود. در ابتدا نام این کلیسا مریم مقدس بود که تغییر کرد. این کلیسا متعلق به کلیسای ارتدکس گرجی میباشد. طراحی نمای بیرونی ساختمان کلیسا بسیار زیبا بوده و نماد معماری سنتی کشور گرجستان است. ساختمان این کلیسا با سنگ های مستطیل شکلی که زرد رنگ هستند پوشیده شده است و تمامی این آجر ها پس از بازسازی های مختلف به این کلیسا اضافه شده است. همچنین این کلیسا دارای 3 شبستان میباشد که بازدید از آن را به تمامی گردشگران تور گرجستان پیشنهاد میکنیم.

 

کلیسای سنت جان؛ خاص ترین کلیسا با 3.5 میلیون دلار هزینه بازسازی

یکی از مهم ترین و زیباترین کلیسای ارمنی کلیسای سنت جورج است که در مرکز شهر قرار داشته و راه دسترسی بسیار آسانی دارد که حتی با وسایل حمل و نقل عمومی هم میتوانید به این کلیسا بروید. این کلیسا شامل یک ساختمان و یک گنبد بسیار بزرگ دارد و همچنین در سمت غربی این کلیسا یک کتیبه نیز وجود دارد که روی سنگی صلیبی شکل قرار گرفته است که دارای قدمت بسیار زیادی میباشد. این کلیسا در قرن 13 میلادی ساخته شده و در طول سال های زیادی مورد حمله و هجوم دشمنان قرار گرفته اما با بازسازی هایی که انجام شده است هنوز هم این کلیسا زیبایی های خود را دارد.

 

 

تور گرجستان یکی از بهترین تورها برای ایرانیان است گه تجربه سبک زندگی متفاوت اما با هزینه ای بسیار ارزان تر از اکثر کشورها را به ارمغان می آورد. لازم به ذکر است با توجه به اینکه سفر به گرجستان نیازی به ویزا ندارند، خرید تورهای لحظه آخری lahzeakhar سفر به گرجستان را بسیار کم هزینه تر می کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه