شمانیوز

مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین گفت: اقدامات مربوط به پیشگیری از ویروس کرونا انجام شده و مراکز درمانی ملکی در آمادگی کامل به سر می برند.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد صادق بابایی در توضیح این اقدامات پیشگیرانه گفت: به منظور اطلاع رسانی به مراجعین در مراکز، بنر اطلاع رسانی با استفاده از استانداردهای وزارت بهداشت تهیه و به همه مراکز جهت نصب در محل های ورودی و پر تردد ارسال شده است. همچنین کمیته کنترل عفونت فوق العاده در بیمارستانهای رازی و تاکستان در هفته آخر بهمن 98 برگزار شد.

وی افزود: به منظور اجتناب از ارجاع خارج از ضابطه فنی و علمی بیماران با علائم غیرتخصصی به بیمارستانهای ملکی، مقرر شد واحد کلینیک ضمن ابلاغ مجدد علائم بیماران مشکوک و محتمل، با روسای درمانگاه ها مذاکره و توصیه های لازم به پزشکان درمانگاه ها مورد تاکید قرار گیرد. همچنین با توجه به اهمیت و نقش لوازم حفاظت فردی در پیشگیری، اعتبارات مناسبی به درمانگاه های پر تردد تخصیص داده شده است.

دکتر بابایی اظهار داشت: با توجه به اینکه گروه سنی بالای 50 سال جزو گروه پرخطر در بیماری های تنفسی و مخصوصاً کرونا ویروس اعلام شده است جلسه آموزشی نحوه پیشگیری با حضور نمایندگان جامعه بازنشستگان  استان برگزار و برنامه ریزی آموزشی اجرا خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه