شمانیوز

معاون آموزشی وزارت بهداشت:

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: خطر بیماری کرونا درمقایسه با ترس موجود میان مردم بسیار ناچیز است.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، علی اکبرحق دوست با اشاره به اینکه تمهیداتی از گذشته برای کنترل بیماری کرونا درکشور درنظرگرفته شده است گفت: اضطراب موجود درجامعه ناشی از شیوع و سرایت بیماری کرونا بسیار بیشتراز واقعیت ها است، نکته مهم آن است که براساس آخرین اطلاعات موجود خطر بیماری کرونا درمقایسه با ترس موجود میان مردم بسیار ناچیز است.

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت، با بیان اینکه با مدیریت صحیح باید از افزایش تعداد بیمار جلوگیری شود افزود: شاخص های انتقال و مرگ و میر کرونا بسیار کمتر از آن چیزی است که درگذشته به آن اشاره شده است، چون اگر آنچه که درگذشته مطرح شده واقعیت داشت؛ میزان مبتلایان به این بیماری باید درحال حاضربیشتر بود.

 

وی تصریح کرد: پزشکان و گروه های مرتبط دراین حوزه خطرات این رشته را می پذیرند، اما ایمنی پزشکان باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، باید تلاش کرد با برنامه ریزی، مشکلات ناشی از این بیماری را برای ماه های آینده کاهش داد؛ چرا که این بیماری مساله چند روز نیست.

 

حق دوست تاکید کرد: واقعیت نشان دهنده آن است که بیماری کنترل شده بوده و وضعیت رها شده نیست، اما باید با اتخاذ تدابیری استرس و اضطراب میان مردم را کاهش داد؛ به طورحتم هرگونه خطری توسط متولیان و مسئولان ذی ربط مورد توجه قرار می گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه