شمانیوز

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت تهران بیان کرد:

از ابتدای دریافت اخبار شیوع بیماری کرونا در کشور چین و قبل از این که موارد مشکوک به این ویروس در کشور گزارش شوند، کلیه امکانات و آمادگی های لازم برای مقابله با این بیماری در بیمارستان صنعت نفت تهران ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران: علی بهزادی امروز (۴ اسفند ماه) با بیان این مطلب افزود: اکنون دستورالعمل کاری درباره نحوه تریاژ و مدیریت  بیماران دارای علایم مشکوک، در کلیه مراکز درمانی تهران، کرج و قم استقرار یافته و در این مراکز، راهنمای نحوه برخورد با بیماران، امکانات حفاظتی لازم برای واحدها پیش بینی و منطبق با سطح بحران ومسئولیت ها در اختیار هر واحد درمانی قرار گرفته است.

وی توضیح داد: در بیمارستان نفت تهران، دو بخش جهت پذیرش بیماران احتمالی، تجهیز و ایزوله شده است و آمادگی کامل برای خدمت رسانی  به بیماران احتمالی کرونا وجود دارد.

بهزادی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی صحیح از شرایط  موجود گفت: دو بیمار مشکوک به کرونا  در “ICU”  بستری شده اند و نمونه گیری لازم از آن ها صورت گرفته ولی هنوز پاسخ تست ها اعلام نشده است .

وی افزود: یکی از این دو نفر که از شهر قم مراجعه کرده، دارای وضعیت بهتری است و امروز از دستگاه تهویه مکانیکی جدا شده و از هوشیاری کامل برخوردار است، اما بیمار دیگر همچنان به دستگاه متصل است.

بهزادی تصریح کرد: در دو روز گذشته ۳ بیمار مشکوک به آنفولانزا و کرونا در بخش ایزوله بیمارستان صنعت نفت تهران بستری شده اند که این سه نفر نیاز به مراقبت های “ICU” نداشته اند.

وی خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی و آموزش های لازم در دو سطح  کادر درمانی بهداشت و درمان صنعت نفت تهران و کارکنان صنعت نفت انجام می شود، اما آنچه اهمیت دارد این است که کارکنان صنعت نفت، درگیر شایعات نشده، از خود مراقبت کنند و دچاروحشت نباشند.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت تهران گفت: کرونا در حال رایج شدن در کشور است و در هر اپیدمی، امکانات پیشگیری در اولویت است وعمل به توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت بسیار اهمیت دارد.

 به گفته وی مهم ترین این توصیه ها، کاهش حضور در تجمعات  و تماس با افراد  دارای علایم  سرما خوردگی ( این دوره هم زمان با شیوع آنفولانزا است  که علایم مشترک  با کرونا دارد وممکن است ما را  دچار اشتباه کند)  و تاکید بر شستن دست ها است.

بهزادی یادآور شد: مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی و ماسک منطبق با پروتکل های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای استفاده بیماران و کارکنان بخش درمان در نظر گرفته شده است و امکان این که این مواد به خارج از مراکز درمانی ارسال شود، وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه