شمانیوز

اردبیل رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در پی شیوع بیماری کرونا در سطح وسیعی از جامعه نظارت ویژه بر فروشندگان لوازم بهداشتی اعمال می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا : رامین صادقی در نشست با بازرسان سازمان و اتاق اصناف اظهار کرد: برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به تبع از وزارت صمت برای کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده برخی از افراد در ایام پایانی سال اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای بازار شب عید علاوه بر تأمین کالا و توزیع آن در سطح استان به بهترین شکل، اقدام به طرح تشدید بازرسی و کنترل بازار می‌کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: در این طرح شعبه سیار تعزیرات حکومتی، بازرسان اتاق اصناف، بسیج اصناف و کارشناسان دیگر دستگاه‌های اجرایی استان به صورت گشت‌های مشترک، در این طرح ما را یاری می‌کنند.

صادقی در ادامه با اشاره به اینکه دریافت گزارشات مردمی در طول شبانه‌روز در حال انجام است، گفت: بازرسان سازمان پس از دریافت شکایت و گزارشات مردمی بلافاصله در محل واحد صنفی حاضر و نسبت به پیگیری موضوع اقدام و نهایتا نتیجه را به تماس گیرنده اعلام می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای عملیاتی که در این راستا باید صورت گیرد، تشدید نظارت‌هاست به طوری که ما از مبداء ورود کالا به سطح بازار تا زمانی که در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد باید نظارت را افزایش دهیم.

صادقی با تاکید بر نقش بازرسین در کنترل بازار و نظارت بر آن بیان کرد: این بازرسان باید به‌ صورت ویژه تجهیزات پزشکی، فروشندگان لوازم بهداشتی نظیر الکل، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده و شوینده‌های بهداشتی نظارت  ویژه داشته باشند

وی با اشاره به اینکه از طریق سامانه انبارها موجودی هر یک از فروشندگان تجهیزات  پزشکی و لوازم بهداشتی و شوینده‌ها بررسی می‌شود، اظهار کرد: همکاران ما به‌ صورت میدانی نیز حضور دارند و چنانچه هرگونه تخلفی اعم از عدم اعلام موجودی، امتناع عرضه و اخفا و نیز گران‌فروشی وجود داشته باشد به‌شدت برخورد می‌شود.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در این زمینه نسبت به هیچ فرد و واحد صنفی متخلف اغماض نداریم و شدیدترین مجازات برای سواستفاده کنندگان اعمال خواهد شد، چرا که این موضوع با جان و سلامت مردم ارتباط دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه