شمانیوز

سرپرست پروژه ساخت عرشه سرچاهی S1 میدان سلمان، از حرکت شناور حامل این عرشه (LB 90)، در روز جمعه 2 اسفند جاری به سمت میدان سلمان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران: مهندس علیرضا زمردیان افزود: با توجه به حرکت شناور «صدف 3000» به سمت میدان سلمان، پیش‌بینی می‌شود در صورت مساعد بودن شرایط جوی، اواسط ماه جاری عملیات نصب این سکو در موقعیت مورد نظر آغاز شود.

وی گفت: از سوی دیگر از روز 27 بهمن به مدت 7 روز مقدمات آماده‌سازی محل نصب عرشه S1، در میدان نفتی سلمان، شامل برچیدن عرشه موقت حفاری (TDD به وزن تقریبی 70 تن) توسط شناور جرثقیل‌دار «صف 400» انجام شده و تمهیدات لازم برای آماده‌سازی نصب عرشه S1   به عمل آمده است.

گفتنی است، عملیات بارگیری عرشه سرچاهی S1 میدان سلمان در روز 23 دی‌ماه جاری توسط شناور جرثقیل‌دار «صدف 3000» بر روی شناور حامل عرشه (LB 90) انجام شد و به سرعت در مدت یک هفته مهاربندی آن روی شناور به پایان رسید. 

سکوی سرچاهی S1 میدان سلمان به وزن 1050 تن با بهره‌مندی از توان داخلی ساخته شده و با  نصب و راه‌اندازی آن ظرفیت تولید نفت این میدان قابل افزایش است.

از دیگر فعالیت‌های به پایان رسیده در این پروژه، ساخت و نصب پایه سکوی سرچاهی به وزن 1100 تن، خطوط لوله دریایی 6 و 12 اینچ جمعاً به طول 6 کیلومتر و دو رشته کابل دریایی 240*3 انتقال برق، به طول 4.2 کیلومتر است. پیش‌بینی می‌شود این سکو در نیمه اول سال آینده راه‌اندازی و به بهره برداری برسد.


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه