شمانیوز

وزارت جهاد کشاورزی درخواست صدور مجوز فروش و انتقال اسناد مالکیت تعداد ۳۷ شهرک کشاورزی نیمه‌تمام دولتی به شرکت شهرک‌های کشاورزی را جهت سیر مراحل بررسی به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرگزایر تسنیم: به‌منظور احداث، تکمیل و توسعه شهرک‌های کشاورزی، شرکتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی با عنوان شرکت شهرک‌های کشاورزی، تشکیل شد و به‌عنوان یک شرکت توسعه‌ای در راستای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، افزایش بهره‌وری منابع و ایجاد اشتغال با رویکرد واگذاری اراضی شهرک‌ها به متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و تقویت بخش خصوصی، اقدام به تملک اراضی ملی و دولتی نمود.

در همین راستا شرکت مورد اشاره از ممنوعیت واگذاری و انتقال قطعی اراضی ملی و دولتی به بخش خصوصی مستثنی شد و در ادامه، تعداد 37 شهرک کشاورزی نیمه‌تمام دولتی به شرکت مذکور، واگذار و هرگونه تغییر بهره‌بردار و واگذاری عرصه، منوط به تصویب هیئت وزیران شد.

در زمان حاضر با توجه به اینکه شهرک‌های کشاورزی مربوطه به متقاضیان سرمایه‌گذاری، واگذار و تعهدات مستأجران، در حال اجرا بوده و بیشتر شهرک‌های مذکور به بهره‌برداری رسیده‌اند و اسناد تفکیکی آن‌ها نیز به نام شرکت شهرک‌های کشاورزی صادر شده است. وزارت جهاد کشاورزی درخواست صدور مجوز فروش و انتقال اسناد مالکیت تعداد 37 شهرک کشاورزی نیمه‌تمام دولتی به شرکت شهرک‌های کشاورزی را به هیئت دولت ارائه نموده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه