شمانیوز

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۵۵۰ هزار تومانی به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایرنا :  قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) تحت تاثیر کاهش قیمت دلار و اونس با افت حدود ۵۵۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته (پنجشنبه) به بهای پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد.

کاهش قیمت دلار و اونس مهم‌ترین عامل سقوط قیمت طلا و سکه در معاملات امروز به شمار می رود. قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF رشد قابل توجهی را تجربه کرده بود اما امروز بیش از ۵۵۰ تومان افت کرد.

عبور قیمت اونس در بازارهای جهانی که در هفته گذشته از مرز یک هزار و ۶۰۰ دلار عبور کرده بود، تحت تاثیر تحولات مربوط به کامودیتی ها، رشد اقتصادی جهانی و شیوع کرونا و تصمیمات اقتصادی دولت چین، به یکباره سقوط کرد و به یک هزار و ۵۸۵ دلار عقب نشینی کند.

بر این اساس، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت و ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به نرخ پنج میلیون و ۴۷۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه بر این هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۶۰ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۴۲۸ هزار تومان به فروش رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه