شمانیوز

در پایان معاملات تالارهای بورس اوراق بهادار تهران شنبه مورخ 10 اسفند ماه 1398 در 820 هزار و 915 دفعه، تعداد 5 میلیارد و 970 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 45 هزار و 772 میلیارد ریال معامله شد و ارزش بازار رقم معادل 1817 هزار میلیارد تومان را ثبت کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، شاخص کل با 18031 واحد کاهش روبرو شد و به رقم 505818 واحد رسید.

 

شاخص کل هم وزن با 3689 واحد کاهش روبرو شد و به رقم 169608 واحد رسید.

 

شاخص بازاراول با 13650 واحد کاهش به رقم 356220 واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با 968400 واحد افزایش رقم 1079803 واحد را تجربه کرد.

 

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را فولاد مبارکه اصفهان،‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی پارس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادر ملو، بانک ملت، پالایش نفت تهران و گروه مپنا به نام خود اختصاص دادند.

 

از سویی دیگر بیشترین حجم معاملات را بانک تجارت، بانک صادرات، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، بانک ملت، بانک اقتصاد نوین، بین المللی توسعه ساختمان، ملی صنایع مس ایران، گروه پتروشیم سرمایه گذاری ایرانیان و لیزینگ رایان سایپا به نام خود ثبت کردند.

 

 بازگشایی و توقف نماد

توقف نماد (لبوتان1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف

نماد معاملاتی شرکت گروه‌صنعتی‌بوتان‌ (لبوتان1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید. نماد مذکور روز معاملاتی بعد بصورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

 

توقف نماد (فپنتا1) به علت تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت

نماد معاملاتی شرکت سپنتا (فپنتا1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد.

 

توقف نماد (کاما1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف

نماد معاملاتی شرکت باما (کاما1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید. نماد مذکور روز معاملاتی بعد بصورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

 

توقف نماد (بترانس1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف

نماد معاملاتی شرکت ایران‌ ترانسفو (بترانس1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید.

 

تعلیق نماد معاملاتی (قثابت1)

طبق اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال به نشانی codal.ir جهت بررسی وضعیت اطلاعاتی ناشر، نماد معاملاتی شرکت قند ثابت‌ خراسان‌ (قثابت1) حداکثر تا تاریخ 1398/12/24 تعلیق شد.

 

ادامه توقف نماد (دلقما1) به علت عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات با اهمیت

طبق اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال به نشانی codal.ir توقف نماد معاملاتی شرکت دارویی‌ لقمان‌ (دلقما1)، با توجه به عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات با اهمیت حداکثر برای 2 روز کاری ادامه می یابد.

 

توقف نماد (وپارس1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف

نماد معاملاتی شرکت بانک‌پارسیان‌ (وپارس1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید. نماد مذکور روز معاملاتی بعد بصورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

 

توقف نماد (فاراک1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب

نماد معاملاتی شرکت ماشین‌ سازی‌ اراک‌ (فاراک1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف گردید. نماد مذکور حداکثر تا ساعت 10 روز معاملاتی جاری بصورت حراج ناپیوسته و با محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

 

توقف نماد (سشرق1) (خپارس1)به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف

نماد معاملاتی شرکت سیمان‌ شرق‌ (سشرق1) پارس‌ خودرو (خپارس1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید. نماد مذکور روز معاملاتی بعد بصورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

 

بازگشایی نماد معاملاتی (بسویچ)

نماد معاملاتی شرکت پارس سویچ(بسویچ)با توجه به انتشار اطلاعات و شفاف سازی در سایت کدال، با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

 

بازگشایی نماد معاملاتی (فاذر)

نماد معاملاتی شرکت صنایع آذرآب(فاذر)با توجه به لغو مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده، با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

 

بازگشایی نمادهای معاملاتی(شنفتح)،(کچادح)

نماد معاملاتی حق تقدم شرکت های نفت پارس(شنفتح)، معدنی و صنعتی چادرملو(کچادح)با توجه به اعلام مهلت پذیره نویسی بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند.

 

بازگشایی نماد معاملاتی(غشان)

نماد معاملاتی شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان(غشان)با توجه به انتشار اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در تارنمای کدال در خصوص تغییرات بیش از 50درصدی قیمت سهام به شماره پیگیری 611429 مورخ 1398/12/07 آماده انجام معامله می باشد،همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است، ضروری است سرمایه گذاران محترم با توجه به تغییرات بیش از 50درصدی قیمت سهام ،اطلاعات منتشر شده در تارنمای کدال(codal.ir)که تنها مرجع رسمی انتشار اطلاعات توسط ناشر می باشد را مبنای تصمیم گیری خود قرار داده و از توجه به اخبار و شایعات منتشر شده در فضای مجازی و غیر رسمی اجتناب نمایند.

 

بازگشایی نماد معاملاتی (فاراک)

نماد معاملاتی شرکت ماشین سازی اراک(فاراک)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

 

بازگشایی نماد معاملاتی (ملت)

نماد معاملاتی شرکت بیمه ملت(ملت)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه 'الف' بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد.

 

قرارداد های آتی سبد سهام

در بازار قرارداد های آتی سبد سهام، تعداد 6 قرارداد به ارزش بیش از 131 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

 

ابزار بدهی                           

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد 3 میلیون و 4 هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از 2949 میلیارد و 830 میلیون ریال معامله شد.

 

صندوق های قابل معامله (ETF)      

در بازار صندوق های قابل معامله که صندوق های قابل معامله و صندوق های سرمایه گذاری شاخصی قابل معامله داد و ستد می شود، 162 میلیون و 81 هزار واحد از صندوق سرمایه گذاری به ارزش کل بیش 1687 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

 

بازار اختیار معامله  

در بازار اوراق مشتقه تعداد 23532 قرارداد به ارزش بیش از 5 میلیارد و 740 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه