شمانیوز

عضو شورای ملی زعفران جدیدترین نرخ هر کیلو و هر مثقال زعفران ایرانی را اعلام کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: علی حسینی عضو شورای ملی زعفران، از رکود حاکم بر بازار طلای سرخ خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعیت عرضه و تقاضا بسیار کند است و انتظاری جز این‌نیست چرا که تحرک لازم در بازار وجود ندارد.
 
وی افزود: بازار صادرات زعفران نشأت گرفته از رکود بازار داخل است و برخی کشورها در بحث تجارت مشکل دارند که امیدواریم با آرام شدن اوضاع در ماه‌های آتی، کمبود صادرات در ماه‌های قبلی جبران شود.

حسینی قیمت هر کیلو زعفران دسته‌ای را ۶ میلیون تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و زعفران سوپر نگین را ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد. بنابر این قیمت هر مثقال زعفران برابر ۲۸ هزار تومان است.

 

صادرات زعفران کند می شود

عضو شورای ملی زعفران از ثبات قیمت خرید و فروش نسبت به ابتدای سال خبر داد و گفت: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا، قیمت زعفران در ایام عید نوسانی ندارد چرا که شرکت ها نیمه تعطیل هستند و صادرات در ماه های پایانی سال کند می شود.

به گفته وی، طی ماه های ابتدای سال آینده امیدواریم از التهاب قیمت در بازار جلوگیری شود تا بتوانیم کسری صادرات ماه های قبل را جبران کنیم.

عضو شورای ملی زعفران در پایان با اشاره به اینکه وضعیت صادرات زعفران تعریفی ندارد، تصریح کرد: آمار دقیقی از میزان صادرات اعلام نشده است چرا که بیان آمار به سبب جو روانی منجر به دلهره کشاورزان می‌شود، اما به سبب آنکه بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در دنیا به شمار می‌رویم، می‌توانیم نیاز بازاد را با بهترین کیفیت و قیمت‌های رقابت پذیر تأمین کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه