شمانیوز

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق اعلام کرد:‌ تمام مرزهای صادراتی ایران به عراق باز است و هیچ خللی در روند صادرات کالا به این کشور وجود ندارد

به گزارش شمانیوز به نقل از تسنیم، یحیی آل‌اسحاق درباره وضعیت صادرات به عراق اظهار داشت:‌ روزانه و بدون هیچ توقفی کامیون‌های بار صادراتی ایران از مرزهای تمرچین، ‌باشماق، خسروی،‌ پرویزخان، شلمچه و چذابه وارد عراق می‌شوند.

 

وی با اعلام جدیدترین آمار از حرکت کامیون‌های حامل بارهای صادراتی به عراق گفت: از ابتدای اسفند ماه سال جاری تاکنون 749 کامیون از مرز شلمچه، 321 کامیون از مرز چذابه، 659 کامیون از مرز مهران، 355 کامیون از مرز سومار و 129 کامیون از مرز خسروی وارد عراق شده‌اند.

 

وی گفت:‌ عمده کالاهای صادراتی به عراق شامل میوه و تره‌بار، مواد شیمیایی، لوله‌های چدنی، محصولات فلزی، ‌آهن‌آلات، ‌لوازم خانگی، کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی، مواد غذایی و نوشیدنی، خشکبار و کالاهای عمومی است.

 

آل‌اسحاق در عین حال با بیان این جمله که "افت‌وخیزهایی در مرز مهران داشتیم"، افزود:‌ با این حال تاکنون 800 کامیون از مرز مهران وارد عراق شده است و در زمان حاضر هیچ کامیون صادراتی ایران در این مرز متوقف نیست.

 

وی با ابراز اینکه دولت عراق در مرز مهران تغییر مدیریتی دارد،‌ ادامه داد:‌ تعطیلی موقت این مرز نیز به‌دلیل استقرار نیروهای جدید در این مرز است که به‌زودی شاهد استقرار نیروهای جدید خواهیم بود.

 

آل‌اسحاق میزان صادرات ایران به عراق را در سال گذشته 13 میلیارد دلار اعلام و اضافه کرد:‌ در 10 ماه امسال 9 میلیارد دلار کالا به این کشور صادر شده است که تا پایان سال به این رقم و حتی بیشتر می‌رسد.

 

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با تأکید بر این جمله که ایران هیچ مشکلی در حرکت کامیون‌های خود به عراق ندارد، خاطرنشان کرد:‌ با توجه به شیوع ویروس کرونا طبیعی است که این دولت در مورد مسافر و گردشگران نسبت به قرنطینه و مسائل بهداشتی ملاحظاتی داشته باشد.

 

وی درباره انتشار برخی اخبار در فضای مجازی گفت:‌ اخبار جعلی و غیرواقعی از بسته بودن مرزهای ایران و عراق بیانگر آن است که  دشمنان جمهوری اسلامی به‌دنبال ایجاد جنگ روانی هستند و طبیعی است که آمریکا تمام تلاش خود را برای ایزوله و قفل کردن اقتصاد ایران می‌کند که قطعاً موفق نخواهد شد.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه