شمانیوز

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمان:

موضوعات مربوط به پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و خدمات واحدهای درمانی استان کرمان بصورت ویدئو کنفرانس و با مشارکت روسای مراکز درمانی و همکاران مورد تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر امین فخر، مدیر درمان استان کرمان در این جلسه اظهار داشت: ترس و اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا، اعتماد عمومی را تخریب و زیر ساخت های اقتصادی و اجتماعی را مختل می کند لذا یکی از رسالتهای ما این است که در جهت کاهش اضطراب عمومی تلاش نماییم .

 

دکتر فخر تاکید داد: کمیته های بحران و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در واحدهای درمانی بصورت مستمر تشکیل شود و مراکز آمادگی لازم را برای پذیرش بیماران احتمالی داشته باشند.

 

وی همچنین بر اطلاع رسانی مداوم به همکاران در سطح استان از طریق شبکه مجازی تاکید نمود.

 

مدیر درمان استان کرمان تصریح کرد: در پذیرش بیماران،روند مداوا و مصرف دارو و لوازم پزشکی بایستی استانداردها و موازین علمی رعایت شود.

 

دکتر هادی صبوری معاون درمان نیز در این جلسه در خصوص نحوه تامین تجهیزات مصرفی،منابع انسانی، اجرای دستور العملها توضیحاتی را ارائه نمود و افزود: دستور العملهایی که تا کنون واصل شده است دارای ماهیت پیشگیری ، درمانی، فرآیندی و مدیریتی هستند.

 

وی بر مدیریت صحیح فضای روانی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: گزارش های مربوط به تشکیل کمیته های بحران  و کنترل عفونت در واحدها مورد بررسی قرار دارد.

 

دکتر حمید رضا متولی زاده، رییس دفتر اسناد پزشکی نیز در این جلسه از اجرای بخشنامه های جدید مربوط به پذیرش بیماران در بیمارستانهای طرف قرارداد وسقف پذیرش نسخ دارویی خبر داد و افزود: شماره تلفن 32234853 در ساعات اداری پاسخگوی بیمه شدگان در خصوص برنامه های در نظر گرفته شده  برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا می باشد.

 

روسای بیمارستانهای استان نیز در این جلسه از اقدامات انجام شده در خصوص آماده سازی بخشها،آموزش به همکاران و بیماران،توجه ویژه به بخش اورژانس و تریاژ، اطلاع رسانی و مدیریت منابع انسانی گزارشهایی را ارائه نمودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه