شمانیوز

"امید پیام همیشگیِ خداوند است"

 

دوستان و همکاران خوبم

 

سلام

 

"کرونا"بهانه ای شد تا چند خطی را خدمت همکاران بزرگوارم تقدیم نمایم.

 

"کرونا" با تمام هیاهو و سختی هایش خواهد رفت، اما آنچه اهمیت دارد این است که ما، تا جایی که در توان داریم با تصمیمات درست، اقدامات به موقع و همدلی و همزبانی، آسیب هایش را به حداقل برسانیم و یکبار دیگر همچون گذشته، مانند خانواده ای گرم و پر تلاش و موفق، در کنار هم باشیم.

 

لذا وظیفه خود دیدم بعنوان مدیر عامل شرکت پتروشیمی نوری نکاتی را یاد آور شوم.

 

1) لزوم حفظ آرامش

"کرونا" ویروسی وحشی است که کارش را با رعب و وحشت انداختن در دل مردم آغاز کرده است و توانسته با سرعت شیوع بالا، تعداد زیادی از کشورهای دنیا، و بخصوص کشور عزیز ایران را با چالشی جدّی مواجه نماید.

 

بدون شک آرامش ما و شما، می تواند آب سردی بر"وحشت افکنی" این ویروس وحشی باشد. در چنین شرایطی، حفظ آرامش، کلیدی ترین نکته و بهترین راه حل در تامین امنیت روانی جامعه به شمار می آید.

 

براین اساس بنده نیر به عنوان عضوی از خانواده بزرگ پتروشیمی نوری، همه همکارانم بخصوص سرپرستان، روسا و مدیران شرکت را به آرامش، پرهیز از تصمیمات عجولانه و ایجاد تشویش در دل همکاران و خانواده هایشان توصیه می نمایم.

 

به شما اطمینان میدهم که کمیته شرایط اضطراری شرکت تاکنون تصمیمات بسیار خوب و پیشگیرانه ای در تامین مواد ضد عفونی، ماسک، کاهش تردد نفرات خارج از منطقه به مجتمع و .... را داشته و با قطعیت به شما عرض می کنم که در این زمینه نسبت به همه شرکت های منطقه، اقدامات به موقع و بسیار مناسبی را انجام داده ایم.

 

2) لزوم رعایت "اصل فرماندهی واحد"

اکنون همه ما در یک شرایط ویژه قرار داریم و مدیریت آن، مستلزم رعایت، "اصل فرماندهی واحد" می باشد. کلیه سرپرستان و روسا موظف هستند تصمیمات ابلاغی کمیته شرایط اضطراری شرکت را رعایت نموده و هرگونه تصمیمی خارج از مصوبات این کمیته، باید با هماهنگی مدیریت شرکت انجام شود.

 

به دوستان خوبم در بخش های سرپرستی و مدیریتی مجدّدا تاکید می کنم بر اساس شایعات و احتمالات غیر مستند تصمیم عجولانه اتخاذ ننمایند و هرگونه تصمیمی را با هماهنگی رئیس محترم مجتمع که همواره هم در دسترس می باشد، اتخاذ نمایند.

 

3) قدردانی و تشکر

در شرایط کنونی بخشی از همکاران خوبمان، در بخش های مختلف، فشار کاری زیادی را متحمل می شوند که وظیفه خود می دانم از تمامی آنها تشکر ویژه نمایم.

 

- همکاران خدمات: همکاران خدماتی، هم اکنون همچون گلبول های سفید این شرکت در خط مقدم مواجهه با ویروس کرونا هستند. عزیزان بی ادعایی که متواضعانه نسبت به تامین برخی اقلام ضروری، انجام عملیات نظافت، ضد عفونی، تخلیه سطل های زباله و حمل زباله، بسته بندی غذای ایمن، حمل و نقل و لجستیک، مدیریت نظافت کمپ مسکونی و هتل، مدیریت تغییرات پی در پی برنامه های پروازی و... اقدام می کنند. دستان زحمتکش این عزیزان را می بوسم و برای ایشان و خانواده هایشان آرزوی سلامت و عزّت دارم.

 

شایسته است، همه همکاران شاغل در شرکت، با احترام و قدردانی مضاعف با ایشان برخورد نموده و به این رزمندگان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا روحیه بدهند.

 

- همکاران HSE و کادر درمانی شرکت: آنچه تاکنون از اقدامات پیشگیرانه و تامین به موقع مواد ضد عفونی کننده و ماسک و ... تامین شده به علت پیگیری ها و تعامل بیش از انتظار همکاران HSE و کادر درمانی مجتمع با کمیته مدیریت شرایط اضطراری است که همین جا از همه ایشان کمال تشکر را دارم.

 

- همکاران واحد حراست: انجام منظم تستهای تب سنجی، فعالیتی است که نقشی موثر در پیشگیری از ورود افراد مبتلا، به مجتمع دارد. با توجه به کمبود نیروی ما در واحدهای بهداشت و درمانگاه، همکاران حراست، فداکارانه این مسئولیت را بعهده گرفتند که جای تقدیر دارد.

 

- تدارکات و بازرگانی: تامین اقلام بهداشتی، معضلی است که کلّ کشور با آن مواجه شده است. اما دوستان ما در بخش تدارکات با اقدامات به موقع و پیگیری های غیر قابل وصف، موفق به تامین مقادیر مناسب از مایحتاج ضروری شده اند و این پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

 

- همکاران ساکن: با تصمیمات اخذ شده در کمیته شرایط اضطراری و کاهش میزان حضور همکاران ترددی، فشار کاری بر روی نیروهای ساکن و بخصوص همکاران پیمانکاری، افزایش چشمگیر داشته است. این افزایش فشار کاری در بخش های عملیات، HSE و تعمیرات بیشتر هم شده است. ضمن تشکر خاضعانه از این همکاران فداکار، همدلی ایشان را در این شرایط که منجر به حفظ سطح تولید و شرایط ایمن مجتمع شده است، می ستاییم.

 

- اعضای کمیته مدیریت شرایط اضطراری: گروه دیگری که باید از ایشان قدردانی نمایم، اعضای کمیته مدیریت شرایط اضطراری شرکت از جمله رئیس و معاون محترم مجتمع، که بعضا تا پاسی از شب با جلسات و اقدامات عملی موثر در تامین و حفظ شرایط مطلوب نفش به سزا دارند.

 

4) سخن پایانی:

کرونا حتما خواهد رفت و آنچه به یادگار می ماند، همدلی و همزبانی و تلاش فداکارانه ماست که بعدها در خاطرمان می ماند و ان شاء الله در پیشگاه خداوند متعال هم ماجور خواهد بود.

 

ما وظیفه داریم با اخذ تدابیر مناسب و تلاش و مجاهدت، این دشمن بیولوژیک را شکست دهیم. اما یادمان باشد که آنچه به حرکات و اقدامات ما اثر بخشی میدهد، لطف خداوند مهربان و کریم است. کرونا هر چقدر هم خطرش بزرگ باشد، لطف خدا بزرگتر از اوست و شفای تمام دردها و رفع گرفتاری ها نزد اوست.

 

به جز امید بستن به فضل و کرم الهی، هیچ چیز دیگری نمی تواند در شرایط سخت، قلبمان را آرام کند. لذا توصیه رهبر معظم انقلاب را تکرار می کنم که اول از هر چیزی رعایت الزامات بهداشتی و توصیه های کادر درمانی و HSE واجب عقلی و شرعی است و مکمل همه اینها، توکل و توسل به خداوند متعال نسخه شفابخش این گرفتاریهاست.

 

خودمان و همه عزیزانمان را به او می سپاریم و از درگاهش خاضعانه می خواهیم به اقدامات ما نظر لطف بیاندازد و آنها را اثر بخشی عطا فرماید.

 

ان شاء الله به زودی ریشه کنی کرونا را با هم جشن میگیریم.

 

 

ارادتمند شما

صانعی     

مدیر عامل  

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه