شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

سایتهایی همچون سایت استخدام چراغ، بستری را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند تا پس از یافتن آگهی‌های استخدام مطلوبشان، بتوانند رزومه‌های خود را به کارفرمایان ارسال نمایند. به این ترتیب آنها شانس بیشتری برای انتخاب شدن در مصاحبه‌های شغلی خواهند داشت.

 

گاهی اوقات لازم است زودتر از موعد کار پیدا کنید و هر چه سریع‌تر از موقعیت فعلی خود کناره‌گیری نمایید. ممکن است شغل سختی داشته باشید و ماندن در آن وضعیت موجب دلسردی شما شده باشد. یا اینکه وجود یک محیط کاری سمی موجب شده باشد که شما در اولین فرصت بخواهید شغل جدیدی را انتخاب نمایید و از شرایط بد کارتان نجات یابید. اما تعویض شغل می‌تواند یک پروسه‌ی طولانی باشد و زمان زیادی را از شما بگیرد. به ویژه زمانی‌که شما مشغول به کار هستید، وقت زیادی برای آنکه تمام موقعیت‌های شغلی مناسب برای خود را بررسی کنید در اختیار ندارید. در هر صورت با رعایت یک سری اصول کاربردی، قادر خواهید بود تا در کمترین زمان ممکن کار پیدا کنید. مطمئن باشید که دانستن این نکات به ظاهر ساده، شانس شما را برای کاریابی و استخدام در مدت زمان اندک را افزایش خواهد داد.

 

استفاده از اینترنت، بهترین و سریعترین روش برای کاریابی و استخدام

 

تا چند سال گذشته، امر کاریابی و استخدام به راحتی امروز نبود. با وجود تعداد محدود مراکز کاریابی و آگهی‌های روزنامه‌ای که از دسته‌بندی منسجمی برخوردار نبودند، پیدا کردن شغل سازگار با شرایط و تخصص‌های فردی بسیار مشکل بود. اما امروزه یکی از مهمترین مزایای سایت‌های کاریابی، صرفه‌جویی در زمان جستجوی کار با استفاده از گزینه‌های جستجوی پیشرفته در پنل‌های شغلی می‌باشد. همچنین اعمال فیلترهای لازم برای عنوان شغل، محدوده‌ی مکانی مورد نظر و نوع همکاری موجب شده‌اند تا کارجویان بتوانند تنها در عرض چند روز، فرصت‌های شغلی مطابق با شرایط خود را بیابند. سایتهایی همچون سایت استخدام چراغ، بستری را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند تا پس از یافتن آگهی‌های استخدام مطلوبشان، بتوانند رزومه‌های خود را به کارفرمایان ارسال نمایند. به این ترتیب آنها شانس بیشتری برای انتخاب شدن در مصاحبه‌های شغلی خواهند داشت.

 

از این شاخه به آن شاخه پریدن ممنوع!

 

به شما توصیه می‌کنیم که برای موفقیت در امر کاریابی و استخدام به طور قطعی، تنها بر روی یک حوزه‌ی کاری متمرکز شوید. اگر برای تمام آگهی‌های شغلی که در سایتهای کاریابی می‌بینید رزومه ارسال نمایید، هیچ نتیجه‌ی مطلوبی عایدتان نخواهد شد. به جای این کارها بهتر است بر روی توانایی‌ها و تخصص‌های خود تمرکز کرده و مرتبط با آنها به جستجو در میان فرصتهای شغلی بپردازید. بنابراین قبل از آنکه بخواهید رزومه‌ی کاریتان را برای کارفرمایان مشاغل مختلف بفرستید، اطمینان حاصل کنید که کدام عنوان شغلی فراخور حال شما می‌باشد. برای مثال ممکن است شخصی سال‌ها به عنوان یک کارمند دفتری مشغول فعالیت بوده‌ و حال به هر دلیلی در پی تغییر شغل است. لزومی ندارد که چنین افرادی بدون داشتن هیچگونه تخصص و سر رشته‌ برای مشاغل مرتبط با فروش و بازاریابی رزومه ارسال نمایند.

 

برای کاریابی و استخدام از نوشتن رزومه‌های اغراق آمیز پرهیز کنید!

 

به خاطر داشته باشید که در نوشتن رزومه‌های کاری، تنها از مهارت‌هایی که صلاحیت بیشتری برای فعالیت در آنها دارید صحبت نمایید. این اصلاً عاقلانه نیست که خود را متفاوت از آن چیزی که در واقعیت هستید، نشان دهید. متولیان امر کاریابی و استخدام در شرکت‌ها‌ی مختلف پس از غربالگری رزومه‌ها، آن دسته از رزومه‌هایی را که غیر واقعی باشند، حتماً رد خواهند کرد. به عنوان مثال چطور امکان دارد شخصی در امر مدیریت منابع انسانی، روابط عمومی و امور مالی از تسلط کامل برخوردار باشد؟ پس حتماً این نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید که خیال پردازی در نوشتن رزومه، برای کارجویان و مدیران منابع انسانی نتیجه‌ای جز اتلاف وقت در پی نخواهد داشت. تمام کارفرماها می‌خواهند به یک تصویر واقعی در ذهن خودشان از شما برسند. بنابراین کسی را فریب ندهید و همان شخصی باشید که قرار است برای همیشه ظاهر شوید.

 

برای کاریابی و استخدام در زمان اندک، هوشمندانه رزومه ارسال نمایید!

 

اگر به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اید و عجله‌ای برای یافتن شغل ندارید، می‌توانید به هر شرکت و سازمانی که دل تنگتان می‌خواهد رزومه ارسال نمایید. شرکت کردن در تمام مصاحبه‌ها، یقیناً زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. اما هر کدام از این جلسات، تجربه‌ای جدید برای شما رقم خواهند زد. به مرور زمان، سلایق و خواسته‌های مدیران و کارفرمایان صنایع مختلف را بهتر خواهید شناخت. همچنین از اشتباهات خود در هر مصاحبه‌ی کار درس خواهید گرفت و در آینده آنها را تکرار نخواهید کرد. همانطور که می‌دانید تمام موارد گفته شده وقت بسیاری را از شما سلب خواهند کرد. پس برای زمانی که برای امر کاریابی و استخدام عجله داریم چه باید کنیم؟

 

برای موفقیت در کاریابی و استخدام در کوتاهترین زمان ممکن، برای شرکت‌هایی رزومه ارسال نمایید که مطمئن هستید مصاحبه با آنها برای شما نتیجه بخش خواهد بود. برای اینکار می‌توانید آدرس سایت آن شرکت را پیدا کرده و به یک فیدبک کلی راجع به مجموعه و فعالیت‌های آن دست یابید. سپس با اطمینان خاطر برای آنها رزومه ارسال نمایید. از سوی دیگر، حضور پیدا کردن در شرکت‌هایی که بدون دریافت رزومه، شما را به مصاحبه‌ی حضوری دعوت می‌کنند، اشتباه محض است. چرا که شرکت‌های این چنینی، قطعاً هنوز به درک درستی از پروسه‌ی استخدام به شیوه‌ی صحیح نرسیده‌اند. اما با وجود سایت‌هایی همچون سایت استخدام چراغ، چنین مشکلاتی برای شما پیش نخواهد آمد. با استفاده از این سامانه‌ی هوشمند، شما می‌توانید قبل از هر چیزی رزومه‌ی خود را برای کارفرمایان ارسال نمایید و در صورت تایید در جلسه‌ی حضوری شرکت نمایید.

 

یک رزومه‌ی مختصر و مفید تا چه حد در استخدام فوری موثر است؟

 

اگر شما کارفرمایی هستید که با انتشار آگهی استخدام فوری، نیازمند جذب نیرو بدون فوت وقت می‌باشید، چطور می‌توانید در کوتاهترین زمان به یک شناخت کلی و مفید از کارجویان دست یابید؟ بهترین راه برای شما مطالعه‌ی رزمه‌ای است که اطلاعات کاملی از کاندیدای شغلی در اختیارتان قرار دهد. بنابراین به کارجویان عزیز پیشنهاد می‌شود که در نوشتن رزومه‌ی خود نکات لازم و ضروری را در نظر بگیرند. هرگز نباید رزومه را با زندگی‌نامه اشتباه گرفت! رزومه مدرکی برای اثبات مفید و کارآمد بودن کارجویان در محیط‌های کاری است. همچنین متقاضیان می‌توانند رزومه‌ی خود را با توجه به آگهی‌های کاریابی و استخدام ویرایش و ارسال نمایند؛ یعنی اینکه رزومه‌ای متناسب با نیاز سازمانها اما در عین حال واقعی بسازند. همچنین استفاده از کاورلتر و یا توصیف شخصی در پاراگراف اول رزومه، در جلب نظر مدیران استخدام، بسیار موثر خواهد بود.

 

با رعایت نکات و پیشنهادات ارائه شده در این مطلب می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به شغل ایده‌آل خود دست یابید. برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه در امر کاریابی و استخدام، تمام تلاش خود را برای تحت تاثیر قرار دادن کارفرمای آینده‌ی خود به کار گیرید. البته از راه درست! یعنی اینکه ضمن رعایت نکات فوق‌الذکر، به پوشش خود در روز مصاحبه اهمیت دهید و به موقع در جلسه حاضر شوید. همچنین می‌توانید برای مسئولین مصاحبه یک پیام تلفنی و یا ایمیل تشکر ارسال نمایید. با انجام این‌کار هم علاقه‌ی خود را به همکاری با مجموعه اعلام کرده‌اید و هم اینکه اگر مطلبی را در روز مصاحبه فراموش کرده‌اید، مطرح خواهید نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه