شمانیوز

مرکز تحقیق، طراحی و تولید موتورایران خودرو (ایپکو) با امضای تفاهم نامه‌ای با بخش پژوهش شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی ایران، توانمندی‌ها و تجارب خود در زمینه فن‌آوری‌های نوین سوخت و آلاینده‌های زیست محیطی را در اختیار این شرکت قرار می‌دهد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایکوپرس؛ مسعود علی‌زاده مدیر پژوهش و فن‌آوری‌های شرکت  ایپکو در این‌باره گفت: براساس این تفاهم‌نامه، همکاری‌های مشترکی در زمینه طرح‌های تحقیقاتی و  توسعه فن‌آوری بین این دو شرکت در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار کرد: تقویت و توسعه همکاری‌ با هدف دسترسی و به‌کارگیری دانش فنی و فن‌آوری روزآمد در اجرای طرح‌های پژوهشی، مطالعاتی، توسعه­‌ای، کاربردی، مشاوره‌ای و آموزشی در موضوعات مرتبط با نیازهای شرکت از اهداف این تفاهم‌نامه است.

 

مدیر پژوهش و فن‌آوری‌های ایپکو افزود:‌ استفاده از تجارت ایپکو در خصوص سوخت سی.ان.جی و خدمات تجهیزات آزمایشگاهی این شرکت از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از دیگر زمینه‌های همکاری است.

 

به گفته وی برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی ، مسایل مربوط به کاهش آلایندگی زیست محیطی و همکاری در مورد پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشجویان در رشته‌های مرتبط با انواع سوخت دراین تفاهم‌نامه مورد تاکید طرفین قرار گرفته است.

 

مدیر پژوهش و فن‌آوری‌های ایپکو در عین حال از همکاری مشترک در زمینه چاپ مقاله و کتاب بین دو شرکت خبر داد و افزود: شناسایی نیازهای این دو شرکت در زمینه‌های پژوهشی نیز در این تفاهم نامه مدنظر قرار گرفته است.

 

علی‌زاده ابراز امیدواری کرد: این تفاهم‌نامه در زمینه سبد سوخت و تنوع سبد سوختی و کاهش آلاینده‌ها دستاوردهای مفیدی داشته باشد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied