شمانیوز

مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران خبر داد :

در پی دستور وزیرصمت و تاکید رئیس هیات عامل ایمیدرو، مدیر عامل شرکت ملی فولادایران ؛ از تشکیل کمیته ویژه مقابله با کرونا تحت نظارت مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در این شرکت و اتخاذ تصمیم های لازم خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از فولاد وتوسعه ؛ امیرحسین نادری با بیان این مطلب اظهار داشت :  با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و جلوگیری از شیوع آن وبخصوص درشهرتهران ، کمیته مقابله با ویروس کرونا ؛ جلسات مستمری در این شرکت برگزار و راهکارهای ضروری برای ارتقای بهداشتی و ایمنی را بررسی کرد.

 

وی افزود :  کمیته مذکور ، اقدامات پیشگیرانه مختلفی را در زمینه ارتقای بهداشت نیروی انسانی و محیط و نیز حذف عوامل احتمالی دخیل در شیوع ویروس کرونا را اجرایی کرد.

 

اقدامات صورت گرفته در زمینه بهداشت نیروی انسانی

مدیر عامل شرکت ملی فولادایران با اشاره به اقدامات پیشگیرانه کمیته مقابله با ویروس کرونا در زمینه بهداشت نیروی انسانی گفت : از جمله این الزامات ، حضور نیافتن بانوان باردار و بیماران خاص (دستورالعمل وزارت بهداشت) در شرکت و اعمال دور کاری برای ایشان ، مرخصی اجباری نیروهای دارای علائم شبیه آنفولانزا و نیز پایش و چکاب روزانه نیروهای پیمانکار است..

 

وی ادامه داد :  کاهش ساعت کار پرسنل ، اصلاح و مدیریت ساعات شیفت و الزام استفاده از ماسک در محل کار و از دیگر الزامات است.

 

نادری به دیگر اقدامات پیشگیرانه شرکت در زمینه بهداشت نیروی انسانی اشاره کرد و گفت :  الزام گزارش و معرفی افراد مشکوک به بیماری به واحدهای بهداشتی و درمانی ، ایجادآمادگی برای انتقال بیماران احتمالی و مشکوک به محل اعلامی از سوی دانشگاه بخش دیگری از این اقدامات است.

 

وی ادامه داد :  تهیه ملزومات کادر درمانی مواجه با بیماران مشکوک، توزیع ماسک بین پرسنل ؛ و آموزش چهره به چهره ، ارزیابی و تب سنجی پرسنل ، لغو ثبت انگشت ورود و خروج و تایید کارکرد توسط مدیریت های مربوطه از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.

 

مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران گفت :  ضد عفونی کردن روزانه ساختمان شرکت ، توزیع گسترده لوازم حفاظت فردی اعم از ماسک ، دستکش و مواد ضد عفونی دست ؛ بین پرسنل و نیز ضد عفونی روزانه محیط از دیگر اقدامات انجام شده برای بهداشت نیروی انسانی این شرکت است.

 

بهداشت محیط و حذف عوامل احتمالی دخیل در شیوع ویروس

نادری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه بهداشت محیط و حذف عوامل احتمالی دخیل در شیوع ویروس کرونا در این شرکت تصریح کرد :  لغو ماموریت های خارج از استان ، پایش مامورین بازگشتی از مناطق با شیوع بالا، لغو ورود کلیه اتباع خارجی به شرکت و لغو همه دوره های آموزشی ، سمینارها و همایش ها ، لغو همه مسابقات و رویداد های ورزشی ، لغو و تعطیلی مهمانسرای شرکت دراستان مازندران وتعطیلی رستوران شرکت از جمله این فعالیت هاست.

 

مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران ؛ در ادامه گفت :  کاهش جلسات غیر ضروری و برگزاری جلسات به صورت مجازی و حضوری با فاصله ، لغو همه آزمون های استخدامی و ارتقایی ، لغو شرکت در نمایشگاه ها و کارگاه های کشور، جمع آوری لیوان ها و لوازم مشترک مصرفی در دفاتر و جایگزینی با لیوان و اقلام یک بار مصرف و جلوگیری از ورود غذا از رستوران های اطراف ، از جمله فعالیت های صورت گرفته در زمینه بهداشت محیط است.

 

اقلام و تجهیزات خریداری شده برای مرکز بهداشت شرکت

نادری با اشاره به اقلام و تجهیزات خریداری شده برای ارتقای بهداشت فردی و محیط گفت :  خریداری تجهیزات مورد نیاز برای پیشگیری ، پایش و کنترل بیماری شامل ماسک ، مواد ضدعفونی کننده ، دستکش ، تب سنج ؛ سم پاش ، از جمله اقلام خریداری شده برای این شرکت است.

 

.اقدامات آموزشی

مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران ؛ با اشاره به اقدامات آموزشی دراین  شرکت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت : آموزش و تدوین دستورالعمل و فرایند مواجه با بیماران مشکوک برای پرسنل ایمنی وبهداشت ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی روزانه به صورت چاپ بنر، تراکت و آموزش های چهره به چهره ، از جمله اقدامات آموزشی است.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه