شمانیوز

دویست و شصت و چهارمین شماره فصلنامه ارتباطات، ویژه اخبار و رویدادهای فصل زمستان 98 با موضوع «منابع انسانی هوشمند» منتشر شد.

در سرمقاله این شماره از مجله، با عنوان «من مخابراتی هستم»؛ مدیرمسئول یکی از سرمایه‌های مؤثر و درعین‌حال پنهان سازمان‌ها را نیروی انسانی دانست که توانایی‌ها و شایستگی‌ها و ویژگی‌های فردی و اجتماعی و حس مسؤولیت پذیری در آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.

 

همچنین در این سرمقاله، با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران به داشتن نیروهای ماهر، متخصص و پای‌کار، همواره برخود بالیده است؛ به این نکته تأکید کرد که بااین‌وجود، درخت تنومند نیروی انسانی شرکت به دلایل مختلف دچار زردی برگ‌ها، خشکی تنه و شکنندگی ساقه‌ها شده است اگرچه هنوز در میوه‌های خدمت‌رسانی دچار آفت نشده، اما اگر رها در فضای بی‌توجهی قرار گیرد، به‌طور حتم باروریش را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

 

مدیرمسئول در بخش دیگری از سرمقاله خود، با مطرح کردن این سؤال که چه عواملی تعصب و تعلق سازمانی را کم‌رنگ و حس بی‌اعتمادی و عدم تأثیرگذاری را ایجاد کرده است؟ تأکید می‌کند که یک استراتژی مشخص، می‌تواند فضای حاکم بر نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران را شناسایی و برنامه‌های کاربردی را به‌صورت مدون و در سطح کلان و رده‌های میانی شرکت، وارد فاز عملیاتی کند.

 

در این شماره فصلنامه، با توجه به اینکه در آستانه ورود به سال جدید هستیم، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پیامی، ضمن تبریک نوروز 1399 به کارکنان، به دستاوردهای شیرین در طول سال 98 اشاره کرد. وی در پیام نوروزی خود به کارکنان، به دستاوردهایی چون افزایش چشمگیر نرخ بازدهی دارایی‌ها و سود خالص، کاهش زیان خالص و درواقع کاهش مناطق زیان­ده از 6 به یک منطقه، افزایش درآمد خدمات دیتا و رشد صددرصدی حاشیه سود عملیاتی و افزایش درآمد خدمات ارائه‌شده به همراه اول و درآمد کل اشاره کرد و نتیجه این دستاوردها را تغییر در سود و زیاد و درآمد شرکت دانست.

 

در بخش گزارش‌ها، موضوع منابع انسانی هوشمند به‌خوبی موردبحث قرار گرفت. گزارش‌هایی با عناوین «نگاهی به روند تأثیرگذار فناوری در مدیریت منابع انسانی»، «مبصرهای دیروز، مدیران هوشمند امروز»، «نگاهی به سه استراتژی متفاوت شرکت‌های خلاق»، «5 چالش مهم منابع انسانی در سال 2020»، «گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت مخابرات ایران...» و «رویدادهای زمستانی شرکت مخابرات ایران...» در این بخش منتشر شد.

 

در بخش بورس نیز، گزارشی از عملکرد شرکت مخابرات ایران در بورس با عنوان «جهش 363 درصدی سود در 9 ماه گذشته در کنار 60 درصد بازدهی مثبت در زمستان» منتشر شد.

 

در بخش فرهنگ و سازمان، مطالبی با عنوان «امید، بهار زندگی است» و «شاد باشیم و شادی را هدیه دهیم» منتشر شد.

 

«10 موضوع جذاب حوزه منابع انسانی در سال 2020»، «نوآوری‌های هیچان انگیز در فناوری» و «توسعه چشمگیر کاربری‌های هوش مصنوعی» مطالب خواندنی در بخش دانش تحول است.

 

مطالب دیگری در بخش جهان‌نما با عناوین «تحلیلی بر رفتارهای دیجیتالی کاربران تلفن همراه در جهان»، «در نمایشگاه CES-2020 چه گذشت»، «بلاک چین چگونه صنعت مخابرات را متحول می‌کند» و «نگاهی به نقش اینترنت اشیا در تعریف دوباره اکوسیستم مخابرات» منتشر شد.

 

همچنین در بخش مقاله، «درباره مزیت رقابتی چه می‌دانیم؟»، منتشر شد.

 

فایل دویست و شصت و سومین شماره فصلنامه ارتباطات ، ویژه  فصل پاییز ۹۸ را از اینجا دانلود کنید

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه