شمانیوز

مقیمی گفت: با شیوع ویروس کرونا واردات لوازم بهداشتی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت آزاد اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: حمید مقیمی رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران،  گفت: هم اکنون با شیوع بیماری کرونا خرید و فروش لوازم آرایشی و بهداشتی به شدت کاهش یافته است. 

او بیان کرد: هر ساله فروشندگان لوازم آرایشی روی درآمد بازار شب عید حساب باز کرده بودند اما امسال بسیار ضرر اقتصادی دیده اند. مشکلاتی از قبیل پرداخت مالیات، اجاره مغازه و پرداخت حقوق پرسنل مشکلاتی است که فروشندگان را درگیر کرده است و جبران کردن این موضوع کاری دشوار خواهد بود. 

 

رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران  در پاسخ به این سوال که واردات لوازم بهداشتی هم اکنون امکان دارد یا خیر، ادامه داد: واردات برخی از محصولات از سال گذشته ممنوع شده بود که تلاش بسیاری کردیم واردات آزاد شود اما این کار میسر نشد. با شیوع بیماری کرونا واردات لوازم بهداشتی را آزاد کردند اما متاسفانه کشورهای دیگر مانند ترکیه هم درگیر این بیماری شدند و صادرات محصولاتشان به کشورهای دیگر را قطع کردند. 

مقیمی درباره صادرات لوازم آرایشی و بهداشتی، گفت: صادراتی در حوزه لوازم بهداشتی نداریم و هم اکنون واردات ژل دست و ماسک آزاد شده است.

او با اشاره به افزایش قیمت لوازم بهداشتی، گفت: افزایش قیمتی در خصوص لوازم بهداشتی حاصل نخواهد شد و قیمت ها همانند گذشته است و فروشندگان تنها به فکر فروش محصولات هستند تا کارشان پیش رود و این ضربه اقتصادی جبران شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران تشریح کرد: مشکلی که وجود دارد لوازم بهداشتی کم یاب شده است و بیشتر در بازارهای سیاه باید آنها را یافت.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه