شمانیوز

شهردار مشهد خبرداد:

شهردار مشهد با تاکید بر این که در مقابله با ویروس کرونا تنها به اقدام برای پیشگیری از شیوع اکتفا نخواهیم کرد، گفت: حمایت از شهروندان متضرر نیز در اولویت اقدامات شهرداری است و در اولین گام، تعدیل بهای خدمات تجاری موقت در سه ماهه اول سال۹۹ تا ۱۰۰ درصد را خواهیم داشت.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایمنا، محمدرضا کلائی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که با حضور معاونان و مدیران شهری برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: وزیر بهداشت و استاندار خراسان رضوی طی تماسی مراتب تشکر خود را از اقدامات مدیریت شهری در خصوص مقابله با ویروس کرونا را اعلام داشتند.

 

وی افزود: وزیر بهداشت ضمن تقدیر از اقدامات مدیریت شهری مشهد به این مساله که شهرداری بهترین عملکرد در میان شهرداری‌های کشور در خصوص مقابله با ویروس کرونا را داشته است، نیز اشاره کرد.

 

شهردار مشهد با بیان اینکه برخی می‌گویند که پایان سال اقدامات مرتبط با استقبال از بهار ازجمله گل‌کاری‌ها را تعطیل کنید، اظهار کرد: مردم در شرایط کنونی نیازمند روحیه هستند لذا هیچ فعالیت مربوط به استقبال از بهار که برای مردم ضرر نداشته باشد از جمله فضا آرایی شهری و گلکاری ها تعطیل نخواهد شد.

 

کلائی تصریح کرد: موضوع رفت و روب و جمع آوری پسماند در حال حاضر از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است، از این رو در جمع‌آوری و دفع پسماندها به ویژه دفع زباله‌های بیمارستانی باید توجه بسیار جدی لحاظ شود و خطوط تفکیک زباله همچنان تا اعلام وضعیت سفید فعال نشوند.

 

وی تاکید کرد: نمی‌توانیم به مردم بگوییم که بهداشت فردی را رعایت کنند اما کارگران شهرداری ماسک نداشته باشند، بنابراین باید تأمین ماسک و وسایل ضروری پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا برای کارگران خدمات شهری و پاکبانان و سایر افرادی که در صف مقدم فعالیت‌های شهری قرار دارند، مورد توجه قرار گیرد.

 

شهردار مشهد گفت: در مجموع برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بر تغییر الگوهای رفتاری، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های الکترونیکی برای پاسخگویی به شهروندان، افزایش هم افزایی درون سازمانی، تقسیم کار در ستاد تدبیر پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان و به دنبال آن تیم مدیریت شهری و اطلاع رسانی متمرکز به شهروندان تاکید داریم.

 

وی افزود: در این میان بازرسی شهرداری مشهد نیز باید برای رصد اقدامات انجام شده در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فعال شود.

 

کلائی گفت: در این شرایط حمایت از همکاران به ویژه نیروهای کارگری باید مورد توجه قرارگرفته و با شناسایی پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند از آنها تقدیر به عمل آید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه