شمانیوز

در حالی که گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا و افت شدید قیمت نفت موجب کاهش شاخص‌های بورس شده و سرمایه‌گذاران وحشت‌زده را به‌سمت بازارهای امن کشانده است، قیمت طلا امروز برای اولین بار از اواخر سال ۲۰۱۲ به بالای ۱۷۰۰ دلار رسید.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم :  قیمت هر اونس طلا امروز با 1.5 درصد افزایش به 1699 دلار و 20 سنت رسید. در اوایل جلسه امروز قیمت فلز زرد برای مدتی کوتاه به بالاترین رقم از دسامبر 2012 یعنی 1702 دلار و 45 سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 1.6 درصد افزایش به 1699 دلار و 70 سنت رسید.

در حالی که سرمایه‌گذاران برای فرار از شوک اقتصادی ناشی از ویروس کرونا به خرید اوراق قرضه روی آورده‌اند و پس از آنکه عربستان قیمت نفت خود را پایین آورده، قیمت جهانی نفت شاهد افت بیش از 30درصدی بوده، شاخص‌های بورس‌های آسیایی شاهد سقوط بوده‌اند.

قیمت معاملات آتی شاخص اس.اندپی. 500 بورس وال استریت روز یکشنبه با کاهش بیش از 4درصدی مواجه بود. در همین حال، ارزش ین ژاپن در برابر دلار امروز به بالاترین رقم طی بیش از 3 سال گذشته رسید. همچنین میزان سوددهی اوراق قرضه 10ساله خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین رقم ثبت‌شده خود رسید.

اقتصاد ژاپن در سه‌ماهه پایانی سال گذشته به‌دلیل کاهش هزینه‌کرد بنگاه‌های اقتصادی، بیش از حد انتظار کوچک شد. در حالی که ویروس کرونا بر میزان تولید این کشور سایه افکنده، آمارهای جدید احتمال بروز رکود در اقتصاد ژاپن را افزایش داده است.

روز یکشنبه چین از ابتلای 40 فرد جدید به ویروس کرونا خبر داد و تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به 80 هزار و 735 نفر رسید. میزان صادرات چین در دوماهه نخست سال جاری به‌شدت کاهش یافته و میزان واردات نیز افت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه