شمانیوز

معاون بازار شرکت فرابورس اعلام کرد:

معاون بازار شرکت فرابورس با اشاره به احتمال زیاد عرضه اولیه ۵ درصد سهام آریاساسول در فردا و عدم تخصیص سهام به صندوق های سرمایه گذاری، برنامه عرضه های بعدی را اعلام کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از بورس پرس، افسانه اروجی درباره برنامه روزهای پایانی شرکت فرابورس برای ورود شرکت های جدید و اینکه آیا فردا کدام یک از دو شرکت آریا ساسول و سیمان ساوه ، عرضه اولیه خواهند شد به بورس پرس گفت: با توجه به آماده تر بودن شرکت ۴۵۸.۳ میلیارد تومانی آریاساسول ، احتمال واگذاری سهام این شرکت بیشتر است.

 

وی ادامه داد: بنابراین در صورت عرضه اولیه "آریا" در فردا ، 5 درصد از سهام این شرکت به عموم واگذار خواهد شد و با توجه به حضور در بازار دوم معاملات فرابورس و الزام به واگذاری 5 درصدی ، سهمیه ایی به صندوق های سرمایه گذاری تعلق نخواهد گرفت.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروز جزییات عرضه اولیه اعلام می شود ، افزود: با این اوصاف اگر قطعیت عرضه اولیه آریا ساسول احراز شود ، کشف قیمت و حضور شرکت سیمان ساوه در هفته آینده انجام خواهد شد.

 

اروجی در برابر این سئوال که احتمال ورود شرکت های جدید در روزهای پایانی سال و هفته آینده چقدر است به بورس پرس توضیح داد: به جز سیمان ساوه ، شرکت های لاستیک یزد و رایان هم افزا و سرمایه گذاری صبا تامین هم در حال طی فرایند پذیرش هستند و درصورت تکمیل اطلاعات و آمادگی سهامداران عمده ، شاید و به احتمال کم ، لاستیک یزد برای عرضه اولیه آماده شود .

 

به گفته وی ، انتظار می رود دو شرکت سهام رایان هم افزا و سرمایه گذاری صبا تامین هم سال آینده عرضه اولیه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه