شمانیوز

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: : به نظر می‌رسد که قیمت در بازار مسکن در سال آینده نیز روند افزایش نخواهد داشت؛ زیرا از یک طرف قیمت در بازار اشباع شده و از طرف دیگر بازار مسکن در سال آینده تحت تأثیر شیوع کرونا خواهد بود.

مجید کیان‌پور، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به وضعیت بازار مسکن در چند هفته اخیر اظهار کرد: بازار مسکن نیز مانند بازارهای دیگر اقتصادی تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است، به این صورت که میزان مراجعه مردم برای خرید و فروش مسکن به مشاوران املاک به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

 

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها میزان معاملات مسکن در دی و بهمن ماه سال جاری افزایش قابل توجهی داشت و این مسئله موجب شد که قیمت مسکن چند درصد افزایش یابد، تصریح کرد: زیرا بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا است و وقتی تقاضا بالا می‌رود، قیمت‌ها افزایش می‌یابد، اما وقتی تقاضا کاهش می‌یابد قیمت‌ها هم کاهش می‌یابد و این یک رابطه به هم پیوسته است.

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامیگ گفت: حال شاهدیم که با شیوع بیماری کرونا در ایران، تمام بازارهای اقتصادی از جمله بازار مسکن دچار افت معاملات شده اند، این مسئله عملا بر قیمت مسکن نیز اثر گذاشته است؛ چون بخش عمده‌ای از مردم در راستای اقدامات پیشگیرانه از منازل خود خارج نمی‌شوند و بخش دیگری هم ترجیح داده‌اند تا خرید مسکن را به بعد از رفع بیماری کرونا موکول کنند.

 

کیان‌پور در رابطه با این مسئله که پیش‌بینی می شود با تداوم وضعیت اقتصادی کشور و کاهش معاملات بازار مسکن، قیمت ملک و خانه روند کاهشی به خود بگیرد، عنوان کرد: همان‌طور که گفتم با کاهش تقاضا، قیمت مسکن به سمت کاهش و واقعی شدن حرکت خواهد کرد.

 

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در در خصوص پیش‌بینی بازار مسکن در سال آینده گفت: به نظر می‌رسد که قیمت در بازار مسکن در سال آینده نیز روند افزایش نخواهد داشت؛ زیرا از یک طرف قیمت در بازار اشباع شده و از طرف دیگر بازار مسکن در سال آینده تحت تأثیر شیوع کرونا خواهد بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه