شمانیوز

با حضور مدیر، معاونین و روسای واحدهای ستادی، عملیاتی و فنی بصورت نمادین چندین اصله درخت و درختچه در مرکز منطقه و مراکز انتقال نفت کاشته شد.

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه اصفهان: سیاوش اورنگی مدیر منطقه، در حاشیه برگزاری برنامه نمادین کاشت درخت ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی گفت: درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه ای از قدرت لایزال الهی است و توسعه آن در محیط کار و فضاهای صنعتی ضمن کمک به جذب دی اکسید کربن و تولید اکسیژن باعث تلطیف روحیه کارکنان و صفا و پاکی طبیعت می شود.

مدیر منطقه اصفهان بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 6 هزار و 300 اصله درخت و درختچه غرس و بیش از یکهزار و 455 متر مربع بوته گل در سطح مرکز منطقه و مراکز انتقال نفت کاشته شده است.

اورنگی اظهار داشت: مرکز منطقه با کاشت 1060 اصله درخت و درختچه و بیش از 400 متر مربع گل کاری دارای بیشترین حجم کار و مراکز انتقال نفت شماره: 1 و 2 مارون هر کدام با بیش از 220 و 140 اصله درخت دارای بیشترین تعداد درخت کاشته شده و مرکز انتقال نفت شماره 5 مارون با 4500 متر مربع گل کاری دارای بیشترین مساحت گل کاری در سطح منطقه بودند.

مدیر منطقه اصفهان زحمات کارکنان بخش های مرتبط با فضای سبز در مراکز انتقال نفت و امور اداری منطقه طی سال جاری را خوب ارزیابی کرد و گفت: منطقه اصفهان جزء محدود مناطقی است که به دلیل گستردگی آن در 3 استان کشور دارای شرایط اقلیمی و آب و هوای متفاوتی است. بر همین اساس در 5 مرکز انتقال نفت واقع در استان خوزستان انواع درختان شامل؛ انواع مرکبات، درخت نخل، توت، درختچه گل کاغذی و غیره غرس و بیش از هزار متر مربع از محوطه این مراکز با انواع گل رز، گل بنفشه، همیشه بهار، جعفری، اطلسی، میمون، شب بو، مینا، نیلوفر، رزماری، کلم زینتی و غیره گل کاری شده است.

اورنگی ادامه داد: در سطح مرکز انتقال نفت شماره 6 واقع در استان چهار محال و بختیاری نیز انواع گل رز و درخت سنجد کاشته شد. همچنین در سطح مرکز منطقه و مراکز انتقال نفت شماره 7 و 8 که در حومه شهر اصفهان واقع شده اند، بیش از یکهزار و 100 اصله درخت و درختچه از انواع؛ توت زینتی، زیتون تلخ، سرو نقره ای و غیره غرس و بیش از 420 متر مربع از محوطه آن با انواع گل؛ رز هفت رنگ، بنفشه، رزماری و غیره گل کاری شده است.

توجه به حفظ محیط زیست و توسعه فضای سبز سرلوحه کار همکاران و خط مشی منطقه اصفهان است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه