شمانیوز

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در نامه ای به دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی، معاون مدیر کل صنایع غیر فلزی وزارت صمت و رئیس هیات مدیره انجمن ملی پلیمر ایران پیشنهاداتی برای اقدامات قابل انجام در صنایع وابسته به پتروشیمی برای همراهی با کنترل بیماری کرونا ارائه داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از کالاخبر، در این نامه آمده است با توجه به بسیج عمومی کشور در مقابله با بیماری کرونا و ضرورت پیش بینی های لازم در هر بخش مدیریتی کشور برای همراهی با این حرکت و پیرو مذاکرات حضوری و تلفنی پیشنهادات زیر در جهت کمک به مدیریت مناسب تر این بحران تقدیم می شود:

۱.  با توجه به لزوم سرعت عمل و انعطاف پذیری در اقدامات اجرایی و پیگیری و با توجه به مسئولیت پذیری و اقداماتی که تا این تاریخ توسط انجمن ملی پلیمر ایران انجام شده پیشنهاد می شود کلیه اقدامات در قالب کارگروهی با محوریت این انجمن به انجام رسد.

۲.   با توجه به اینکه انجمن ملی پلیمر ایران پیگیر تامین نیاز واحدهای تامین کننده شبکه رسمی توزیع اقلام مصرفی مرتبط با کنترل این بیماری است. در صورت اعلام فهرست خریداران مواد اولیه این اقلام (اعم از اقلام مصرفی ماسک و لباس های یکبار مصرف و ظروف بسته بندی) توسط انجمن و نیاز به اصلاح مثبت یا منفی سهمیه ها توسط وزارت صمت و یا به صورت عرضه خاص در بورس در اسرع وقت اقدام لازم به عمل خواهد آمد. گزارشات نظارتی این روند (تولید و توزیع) توسط انجمن ارائه خواهد شد.

۳.  با توجه به افزایش شدید تقاضا در مواد اولیه مرتبط لازم است نسبت به افزایش عرضه پتروشیمی ها (حسب درخواست و نظر انجمن ملی) پیگیری لازم توسط آن دفتر انجام شود.

فهرست پیشنهادی این اقلام به شرح زیر است:

 •  انواع گریدهای PP اسپان باند شامل  - S ۵۴۶ ، -S۵۶۵، -R۵۵۲، Z ۳۰S، L ۵۱۰

•  کاستیک سودا جهت واحدهای شوینده (قبلا با پیگیری آن دفتر افزایش عرضه به دو برابر انجام شده ولی ممکن است نیاز به افزایش عرضه مجدد داشته باشد)

•  گرید های پلی اتیلن سنگین بادی خصوصا ۳BL

•  PET-BG خصوصا گریدهای ۷۰۰

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه