شمانیوز

سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در ارتباط زنده سه شنبه 20 اسفند با رادیو گفتگو گفت: تمهیداتی از سوی سازمان تامین اجتماعی برای پیشگیری از شیوع کرونا و کاهش مراجعه بیمه شدگان و بازنشستگان به شعب این سازمان پیش بینی و اجرایی شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،مهدی شکوری در این گفتگوی رادیویی اعلام کرد: طبق قانون تامین اجتماعی، بیمارانی که موقتا قادر به اشتغال نیستند، غرامت دستمزد ایام بیماری دریافت می کنند.

 

وی با بیان این مطلب افزود: بسیاری فرم هایی که در قراردادهای ارائه خدمات بیمه ای بود، نیازمند ثبت اثر انگشت شخص متقاضی بود و به جهت تبعات این کار، این روند حذف شده است.

 

شکوری گفت: برگزاری جلسات کمیسیون های پزشکی برای افراد از کار افتاده و نیاز مند به درمان، به لحاظ پرهیز از تجمعات، متوقف شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین معرفی بیمه شدگان برای معاینات مورد نیاز برای بدو بیمه حذف شده است و به محض ارائه درخواست انعقاد قرارداد با این افراد صورت می گیرد و پرداخت بیمه را باید انجام دهند. معاینات نیز به زمان مناسب دیگری موکول خواهد شد.

 

شکوری گفت :بسیاری بیمه شدگان نیازمند استراحت های پزشکی بودند. در این راستا به جای تایید این استراحت ها در شعب مورد اعتماد به منظور پرداخت غرامت دستمزد، این روند حذف شده تا آمد و شدها کاهش یابد.

 

 سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش اعتبار دفاتر بیمه تا پایان فروردین 99 بدون مراجعه مردم به شعب و کارگزاری هاگفت: برای رانندگان نیز که نیازمند مراجعه به سازمان پایانه ها بودند، بیمه پردازی بدون اخذ استعلام تا پایان فروردین ماه صورت می پذیرد.

 

شکوری همچنین این تسهیلات را برای کارگران ساختمانی قابل اجرا دانست و تصرح کرد: برای تشویق و ترغیب مخاطبان، خواهش کردیم مردم به سامانه سازمان مراجعه و درخواست های خود را بصورت غیر حضوری ارائه دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: به بسیاری بیماران عزیز مبتلا به ویروس جدید، غرامت دستمزد ایام بیماری پرداخت خواهد شد. این عزیزان که نیازمند استراحت طولانی هستند، موقتا قادر به اشتغال نیستند و طبق قانون تامین اجتماعی، غرامت دستمزد ایام بیماری به این عزیزان پرداخت می شود.

 

شکوری ادامه داد: از این رو ضمن حفظ سابقه بیمه این عزیزان، غرامت دستمزد خود را دریافت کرده و وقفه ای در بیمه پردازی آن ها ایجاد نمی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه