شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه 98/12/22 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه 98/12/22 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه 98/12/22 // ساعت 16:25

 

تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۳%) -۴۰ ۱۴۸,۵۱۰ دلار
(-۰.۰۷%) -۱۱۰ ۱۶۶,۹۹۰ یورو
(-۰.۴۲%) -۸۲۰ ۱۹۶,۰۳۰ پوند
(-۰.۰۵%) -۲۰ ۴۲,۲۵۰ درهم امارات
(۰.۵۱%) ۳۰۰,۰۰۰ ۵۸,۵۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۰۳%) ۲۰,۰۰۰ ۶۰,۰۱۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۲.۶۳%) ۸۰۰,۰۰۰ ۳۰,۴۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(۱.۷۲%) ۳۰۰,۰۰۰ ۱۷,۴۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۰.۵۲%) -۵۰,۰۰۰ ۹,۶۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۱۹%) -۱۱,۰۰۰ ۵,۹۱۵,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۲%) -۱۶,۰۰۰ ۷,۸۸۶,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۲%) -۵۰,۰۰۰ ۲۵,۵۹۰,۰۰۰ مثقال طلا
(-۰.۰۴%) -۶۱ ۱,۶۱۱.۰۵ انس طلادلار
(-۰.۲۸%) -۲۲۵ ۸۱۱.۴۵ پلاتیندلار
-- ۱۶.۰۸ انس نقرهدلار


divider1

طلا و سکه بر مدار نزول

قیمت طلا و سکه در آخرین روز هفته نزولی شد. #سکه با کاهش ۱۱۰ هزار تومانی به ۵ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان و #طلا با کاهش ۱۲۵۰۰ تومانی نسبت به دیروز به ۵۹۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

divider1

 

 کاهش ۹ دلاری قیمت نفت ایران

بر اساس جدیدترین گزارش ⁧ اوپک⁩ قیمت نفت‌خام سنگین ایران در ماه فوریه نسبت به ماه ژانویه بیش از ۱۵ درصد (۹.۷۴دلار) کاهش یافت. بر این اساس، میانگیین قیمت هر بشکه معادل ۵۲ دلار و ۸۷ سنت ثبت شد./اقتصادنیوز

divider1

 

نوسان قیمت‌ها در سال ۹۹ کمتر می‌شود؟

اقتصاد ایران درگیر یک رکود تورمی عمیق شده که کاهش سطح درآمد ملی را پدید آورده است. برآوردها نشان می‌دهد بازگشت به سطح تولید سال ۱۳۹۶، نیازمند این است که اقتصاد ایران در سال آینده، حداقل رشد ۱۲ درصدی را ثبت کند؛ امری که احتمالش تقریبا نزدیک به صفر است. 

آنچه پیش‌بینی می‌شود این است که اقتصاد ایران بتواند در سال آینده به رشد صفر برسد و در حالت خوش‌بینانه تا حدودی رشد مثبت را تجربه کند.

از آن طرف، تورم نیز می‌تواند با ادامه روند موجود و عدم ایجاد تکانه جدید، به نرخ‌های میانگین اقتصاد ایران، یعنی محدوده ۲۰ درصد در سال آتی برسد. 

هر چند اگر اثر کرونا، کاهش تقاضای نفت و افت قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه یابد، می‌تواند این پیش‌بینی را نیز مخدوش کند./دنیای اقتصاد

divider1

 

مرور بازار در روز گذشته:

هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۰۳ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۱۶ هزار تومان و قیمت دلار ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 6 میلیون و 16 هزار تومان و طرح قدیم 5 میلیون و 845 هزار تومان است.

ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 50 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 770 هزار تومان و سکه گرمی 970 هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 603 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 806 هزار و 500 تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 580 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1662 دلار معامله می‌شود.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت دلار 15 هزار و 350 تومان، درهم امارات 4 هزار و 200 تومان، یورو  17 هزار و 200 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 14 هزار و 850 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 14  هزار و 750 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 16 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 600 تومان است.// تسنیمdivider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه