شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/12/23 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/12/23 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/12/23 // ساعت 09:00

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۳%) -۴۰ ۱۴۸,۵۱۰ دلار
(-۰.۰۷%) -۱۱۰ ۱۶۶,۹۹۰ یورو
(-۰.۴۲%) -۸۲۰ ۱۹۶,۰۳۰ پوند
(-۰.۰۵%) -۲۰ ۴۲,۲۵۰ درهم امارات
(۰.۵۱%) ۳۰۰,۰۰۰ ۵۸,۵۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۰۳%) ۲۰,۰۰۰ ۶۰,۰۱۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۲.۶۳%) ۸۰۰,۰۰۰ ۳۰,۴۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(۱.۷۲%) ۳۰۰,۰۰۰ ۱۷,۴۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۰.۵۲%) -۵۰,۰۰۰ ۹,۶۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۱۹%) -۱۱,۰۰۰ ۵,۹۱۵,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۲%) -۱۶,۰۰۰ ۷,۸۸۶,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۲%) -۵۰,۰۰۰ ۲۵,۵۹۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۱۲%) ۱۸۷ ۱,۵۸۲.۲۶ انس طلادلار
(۰.۲۱%) ۱۶۵ ۷۹۷.۴ پلاتیندلار
(-۰.۱۳%) -۲ ۱۵.۷۱ انس نقرهدلار
 

divider1

طلا و سکه بر مدار نزول

قیمت طلا و سکه در آخرین روز هفته نزولی شد. #سکه با کاهش ۱۱۰ هزار تومانی به ۵ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان و #طلا با کاهش ۱۲۵۰۰ تومانی نسبت به دیروز به ۵۹۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

 

کاهش ۹ دلاری قیمت نفت ایران

بر اساس جدیدترین گزارش ⁧ اوپک⁩ قیمت نفت‌خام سنگین ایران در ماه فوریه نسبت به ماه ژانویه بیش از ۱۵ درصد (۹.۷۴دلار) کاهش یافت. بر این اساس، میانگیین قیمت هر بشکه معادل ۵۲ دلار و ۸۷ سنت ثبت شد./اقتصادنیوز

 

نوسان قیمت‌ها در سال ۹۹ کمتر می‌شود؟

اقتصاد ایران درگیر یک رکود تورمی عمیق شده که کاهش سطح درآمد ملی را پدید آورده است. برآوردها نشان می‌دهد بازگشت به سطح تولید سال ۱۳۹۶، نیازمند این است که اقتصاد ایران در سال آینده، حداقل رشد ۱۲ درصدی را ثبت کند؛ امری که احتمالش تقریبا نزدیک به صفر است. 

آنچه پیش‌بینی می‌شود این است که اقتصاد ایران بتواند در سال آینده به رشد صفر برسد و در حالت خوش‌بینانه تا حدودی رشد مثبت را تجربه کند.

از آن طرف، تورم نیز می‌تواند با ادامه روند موجود و عدم ایجاد تکانه جدید، به نرخ‌های میانگین اقتصاد ایران، یعنی محدوده ۲۰ درصد در سال آتی برسد. 

هر چند اگر اثر کرونا، کاهش تقاضای نفت و افت قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه یابد، می‌تواند این پیش‌بینی را نیز مخدوش کند./دنیای اقتصادdivider1

مرور بازار در روز گذشته:

هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۸۷ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون تومان و قیمت دلار ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 6 میلیون تومان و طرح قدیم 5 میلیون و 925 هزار تومان است.

ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 25 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 730 هزار تومان و سکه گرمی 955 هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 587 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 784 هزار و 300 تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 547 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1640 دلار معامله می‌شود.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت دلار 15 هزار و 300 تومان، درهم امارات 4 هزار و 210 تومان، یورو  17 هزار تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 14 هزار و 850 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 14  هزار و 750 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 16 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 600 تومان است.// تسنیمdivider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه