شمانیوز

شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود نوشت: موضوع سفر نکردن در این روزهای کرونایی، برای همه شهرهای ایران صدق می‌کند،اما چون استان ما به برکت وجود بارگاه منور رضوی همیشه در نوروز مسافران زیادی را پذیرا بوده، صادقانه و بدون تعارف باید بگویم سفر به مشهد در نوروز امسال می‌تواند یک فاجعه انسانی به بار آورد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایمنا، متن پست اینستاگرامی محمدرضا کلایی، شهردار مشهد بدین شرح است:

 

"با توجه به روند صعودی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مشهد و در راستای قطع زنجیره انتقال آن، ما نیاز داریم تا با یکپارچگی و اتحاد همه مردم مشهد به این آمار نگران کننده پایان بدهیم چرا که هرگونه تجمعی حتی برای پیشواز سال نو می‌تواند برای ما به معنای کمک به رشد آمار مبتلایان باشد.

 

آستان قدس رضوی هم اعلام کرد که برنامه‌های تحویل سال نو در حرم حضرت رضا (ع) را به صورت غیرحضوری برگزار خواهد کرد تا اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تشدید فراگیری این ویروس انجام شود.‌

 

شاید بپرسید که چرا شهر و یا استان قرنطینه نمی‌شود، این مهم نیازمند تصمیمات کشوری است و از دسترس و اختیار من و شما خارج، اما باز هم مثل قبل می‌گویم که ما می‎‌توانیم با یک پویش بزرگ و با حفظ همدلی و یکپارچگی، از این بحران هم با کمترین آسیب و تلفات ممکن بگذریم."

 

از شما همشهریان عزیزم درخواست بزرگ دارم، در پیام برای هر کدام از فامیل و یا دوستانی که فکر می‌کنید قصد دارند در نوروز به مشهد سفر کنند درخواست کنید که سفر خود را تا رفع معضل کرونا به تعویق بیندازند.

 

با پویش "سلامت_ را _می‌رسانم" همراه شوید و با تماس‌ها و پیام‌های خود مردم را از سفر به مشهد در نوروز امسال منصرف کنید. انشا الله هر چه زودتر با بازگشت شرایط به حالت طبیعی، به حس و حال خوب میهمان نوازی برگردیم و میزبان زائران حضرت رضا (ع) باشیم. "

 

2

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه