شمانیوز

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی تهران در گفت‌وگو با شمانیوز:

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: تا زمانی شیوه قیمت‌گذاری خودرو توسط شرکت‌های تولیدکننده و وزارت صنعت اصلاح نشود، سازمان تعزیرات حکومتی نمی‌توان به مسئله گرانفروشی خودرو ورود پیدا کند.

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز با بیان اینکه در حال حاضر مبنای قیمتی مشخصی برای خودرو وجود ندارد، اظهار کرد: نمی‌توان با گرانفروشی در بازار برخورد کرد؛ زیرا سازمان تعزیرات برای برخورد با گرانفروشان باید مبنای قیمتی داشته باشد.

وی افزود: متأسفانه هیچ سازمانی قیمت خودرو را تعیین نمی‌کند؛ در صورتی که مسئولان باید قیمت خودروهای تولید شده توسط تمامی خودروسازان را به سازمان تعزیرات اعلام کنند تا در صورت گرانفروشی در بازار ما با آن برخورد کنیم.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی تهران اظهارات برخی مسئولان شرکت‌های خودروسازی مبنی بر اینکه فروش خودروهایشان پنج درصد زیر قیمت بازار است را حرفی نادرست و غیرحقوقی دانست و گفت: مگر قیمت بازار را می‌توان مبنای بهای خودرو دانست، ممکن است در روزهای آینده قیمت این کالا در بازار 10 برابر بهای فعلی شود.

اسفنانی در همین رابطه افزود: فروش خودرو پنج درصد زیر قیمت بازار پذیرفتنی نیست؛ زیرا قیمت‌ها در بازار توسط دلالان تعیین می‌شود، مادامی‌که این مبنا اصلاح نشود سازمان تعزیرات نمی تواند به موضوع گرانی بهای خودرو در بازار ورود کند.

وی با بیان اینکه قیمت کالاها در بازار باید توسط تولیدکننده تعیین و تعدیل شود، اضافه کرد: با رقابت درست میان تولیدکنندگان قیمت خودرو در بازار تعدیل می‌شود.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی تهران وزارت صنعت، معدن و تجارت را به همراه سایر دستگاه‌های مسئول، موظف به تعیین مبنای قیمت خودرو عنوان کرد و یادآور شد: شیوه قیمت‌گذاری خودرو باید مشخص شود تا سازمان تعزیرات بتواند با گرانفروشی در بازار برخورد کند در صورت مشخص بودن قیمت‌ها حتی می‌توان بنگاه‌های معاملاتی را نیز بررسی و در صورت خرید و فروش بیش از قیمتِ مبنا، با آنها برخورد کرد.

اسفنانی به نوع برخورد سازمان تعزیرات حکومتی با گرانفروشان خودرو در بازار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اگر فردی از گرانفروشی شکایت کند، سازمان تعزیرات از وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت خودرو استعلام گرفته و پس از تأیید این وزارتخانه، با گرانفروشان برخورد می‌کند که این شیوه‌ معقول و کارآمدی برای برخورد با گرانفروشان نیست.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه