شمانیوز

اهتمام فولاد خراسان برای حفاظت از محیط زیست:

مجتمع فولاد خراسان، در راستای محافظت از محیط زیست 8000 اصله نهال رایگان در نیشابور توزیع کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از «روابط عمومی فولاد خراسان»، معاون «منابع انسانی و امور اجتماعی» فولاد خراسان  با اعلام این خبر افزود: به مناسبت روز درختکاری و با هدف توسعه نهضت درختکاری، این تعداد نهال رایگان برای کاشت به شهروندان و ارگان های شهرستان نیشابور در اسفند ماه سال جاری اهدا شد.

 

فریدون صبوریان با بیان این که مجتمع، هر سال در هفته درختکاری اقدام به توزیع نهال رایگان در بین ارگان ها و شهروندان می کند، افزود: امسال با توجه به محدودیت های ایجاد شده در خصوص شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت امور بهداشتی و عدم تجمع شهروندان، توزیع نهال به صورت کلی میان دهیاری ها و ارگان های متقاضی صورت گرفت.

 

همزمان یا این اقدام، نهال کاری ضلع غربی مجتمع در سطح 4هکتار آغاز شد.

 

بنا بر این گزارش، افزودن 4هکتار به فضای سبز 260هکتاری مجتمع، با غرس 1400 اصله نهال شامل گونه هایی همچون توت، کاج و سرو و با تجهیز آن به سیستم آبیاری قطره ای و تحت فشار صورت می گیرد.

 

 

رئیس فضای سبز مجتمع با بیان این که نهال¬های توزیع شده با شرایط آب و هوای شهرستان نیشابور مطابقت دارد، افزود: حدود ۸ هزار اصله انواع نهال کاج تهران، سرو خمره ای، بادام، زیتون تلخ، سنجد، عناب، کاتالپا و گل محمدی به ادارات مختلف نیشابور، از جمله شهرداری و تیپ زرهی ۲۱ امام رضا(ع) و دهیاری های روستاهای متقاضی، توزیع شد.

 

احمد همت آبادی گفت: مجتمع فولاد خراسان توسعه فضای سبز عمومی، ارتقای فرهنگ درختکاری اقدامی مسئولانه در راستای «طرح فراگیر کاشت نهال» تلقی کرده و امسال نیز مشارکت خود را در نهضت درختکاری مانند سال¬های پیش تداوم داده است. ضمن آن که تعداد 500 اصله نهال دیگر برای توزیع بین همکاران متقاضی در نظرگرفته ایم.

 

 وی با اشاره به رابطه مستقیم توسعه فضای سبز و درختکاری با سلامت جامعه، به ویژه سالم سازی هوا تصریح کرد: مسئولیت شهروندی، حق آیندگان برای زیستن در سرزمینی سالم و باطراوت و حفظ محیط زیست به عنوان میراث مشترک نسل بشر، ایجاب می کند که همه اعضای حقیقی و حقوقی جامعه در توسعه امر درختکاری و نگهداری بهینه فضای سبز کوشا باشند.

 

2

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه