شمانیوز

گزارش شمانیوز از تجهیز جبهه نبرد همراه اول با کرونا

در روزهای جولان کرونا در کشور، شرکت خدمات سیار همراه اول با تعریف ماموریت های ویژه و جدید تلاش دارد مشارکتی گسترده و موثر در راستای پیشگیری و درمان ویروس خطرناک کرونا داشته باشد .

به گزارش شمانیوز، در نخستین روزهای آخرین ماه سال خبر ورود ویروسی مرموز از آن سوی مرزها، کشور و فعالیت های آن را به چالش کشید به طوری که از همان ابتدا بر بسیج همگانی اعم از سازمانها، دستگاه ها، نهادها و از همه مهمتر مردم برای مهار این ویروس خطرناک تاکید شد.

 

طبق جدیدترین امار وزارت بهداشت، امروز(22 اسفندماه) 1289 مورد جدید به کرونا مبتلا شده اند که از این بین 85نفرشان فوت شده اند . تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 11364 نفر و تعداد کل قربانیان به 514 نفر افزایش یافته است. اما خبر خوش آنکه تعداد 3529 نفر نیز جزو بهبودیافتگان هستند.

 

در این بین هریک از دستگاه‌ها با درنظر گرفتن بخشنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان فرماندهی کنترل این بیماری وارداتی اقداماتی را در دستور کار خود قرار دادند که نام برخی از شرکت هایی که پیش از این در صف اول مشارکت بودند باز به چشم خورد.

 

 

شرکت خدمات سیار همراه اول همانند گذشته با تعریف ماموریت های جدید در ذیل مسئولیت اجتماعی خود پا در این عرصه گذاشت و می توان گفت این بار هم توانست کمک شایانی را در راستای پیشبرد اهداف کلان جامعه داشته باشد.

 

با توجه به شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در نقاط گسترده ای از جهان، مبحث دورکاری بسیار داغ تر از قبل شده و بر همین اساس اپراتور اول با درنظر گرفتن این مهم در فراهم کردن فرایند دورکاری کارکنان و پرسنل خود از همان نخستین روزهای ورود این ویروس به کشور پیش قدم شد و جزو نخستین شرکت هایی بود که این مساله را مورد توجه قرار داد تا به واسطه آن پرسنل خود را از حضور و ترددهای غیر ضروری در سطح شهر منع کند.

 

بر اساس این گزارش، کمیته HSE همراه اول با شناسایی و ارزیابی به موقع ریسکهای موجود و با هدف کاهش میزان مواجهه،  در خصوص اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به ویروس کرونا یکم اسفندماه تشکیل جلسه فوق العاده داد و با تعریف اقدامات عاجل عملیاتی در سه حوزه مدیریت تغییرات مبتنی بر  زیرساختهای فنی، ارتقای آگاهی و فرهنگ سازی، ایمن سازی محیط کار در راستای هدف تعیین شده حرکت کرد.

 

شرکت خدمات سیار همراه اول در چنین شرایطی سنگر را رها نکرد و در تجهیز جبهه نبرد با این ویروس بسیار موثر واقع شد به طوری که در حوزه های مکالمه رایگان درون شبکه، مشارکت در ساخت بیمارستان سیار و کاهش تعرفه سامانه های آموزش مجازی اقدامات ویژه ای را صورت داد.

 

معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول دراین باره با تأکید بر اینکه با تشویق مردم به دورکاری میزان ترافیک شبکه به اندازه‌ای رشد کرد که مجبور به اقدامات توسعه‌ای شدیم، گفت: با بالا گرفتن بحث شیوع کرونا و استارت طرح‌های دورکاری در کشور، تصمیم گرفتیم تمامی برنامه‌های توسعه‌ای که برای نیمه اول سال ١٣٩٩ در نظر داشتیم را ظرف یکی دو هفته اخیر انجام دهیم و ظرفیت شبکه را تا ٢٠ درصد ارتقا دهیم.

 

وی ادامه می دهد که بستر فنی بسیار آماده‌ای برای ارائه محتوای آموزشی مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی داریم و شبکه نیز به صورت مداوم در حالت مانیتورینگ است تا خللی در بحث خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشورمان ایجاد نشود.

 

طاهری‌بخش با بیان اینکه نگاه‌مان به همراه اول به عنوان یک اپراتور ملی است که باید در مواقع ضروری و بحران در کنار مردم باشد، گفت: این موضوع به ارزش سازمان تبدیل شده و از این جهت، در تمامی مواقع خود را مکلف به خدمت‌رسانی می‌دانیم؛ مصداق این ادعا در توسعه‌های هدفمند چهار پنج سال اخیر است که زیرساخت قدرتمندی را برای اولین اپراتور ارتباطی کشور به ارمغان آورده و در حال سرویس‌دهی در پهنه کل کشور به تمامی مردم ایران زمین است.

 

گفتنی است که این شرکت علاوه بر مشارکت گسترده در پویش(کرونا را شکست می دهیم) و با تهیه و توزیع ماسک و موادضدعفونی کننده همراه بود، در حوزه تقویت حوزه آموزش در چنین شرایطی بسیار مفید واقع شد به شکلی که ارائه خدمات نوین، تعرفه دسترسی به سامانه های آموزش مجازی تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به یک سوم کاهش داده و در اطلاعیه اعلام کرده است که دانشگاه های متقاضی این طرح می توانند با ارسال درخواست خود به ایمیل eLearning@mci.ir برای استفاده از شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول ثبت نام کرده و پس از ارسال درخواست و انجام مراحل ثبت نام تا اطلاع ثانوی اینترنت همراه اول با تخفیف خواهد بود.

 

بر اساس این گزارش؛ فراهم ساختن زیرساخت‌های فنی به منظور حداکثرسازی دورکاری کارکنان با شرط عدم اختلال در سرویس، استقبال از همکاران با مواد ضدعفونی کننده دست، تدوین دستورالعمل ویژه کارکنان و اماکن شرکت برای مقابله با شیوع کرونا، آموزش کارکنان مشاغل مرتبط با سلامتی نظیر رستوران، خدمات، آبدارخانه ها، حراست، درمانگاه، تاسیسات، تامین اقلام بهداشتی و پیشگیرانه، تغییر سیستم تردد از انگشتی به کارتی یا چهره نگاری، راه اندازی کانال اطلاع رسانی مختص پرسنل همراه اول جهت جلوگیری از انتشار اخبار غیرموثق و ارائه اطلاعات به روز، شناسایی گروه‌های تحت ریسک نظیر خانم‌های باردار، افراد بالای ۶٠ سال و بیماران صعب العلاج، بررسی وضعیت سلامت کارکنان و شرکت‌های پیمانکار، معرفی کانال ارتباطی مستقیم HSE به منظور پاسخ به ابهامات کارکنان، تهیه محتوای آموزشی جهت اطلاع رسانی از طریق کانال‌های ارتباطی شرکت، لغو سرویس سرو غذا در رستوران، توزیع غذای کنسروی، فراهم ساختن امکان پذیرایی به صورت سلف سرویس، لغو ماموریت‌های غیرضروری، برگزاری جلسات به صورت غیرحضوری، تامین و توزیع تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک n۹۵ و دستکش یکبار مصرف یا لاتکس، نصب مایع ضدعفونی کننده در تمامی طبقات و کنار در‌های ورود و خروج، گندزدایی و ضد عفونی روزانه و هفتگی تمامی سطوح و اماکن در ساختمان‌ها، افزایش زمان اقامه نماز به منظور متعادل سازی تراکم جمعیت، خرید تب سنج برای کلیه مراکز پرتردد و تب سنجی تمامی کارکنان در بدو ورود به تمامی ساختمان‌ها وهمچنین ممانعت از حضور کارکنان پر ریسک از جمله اقدامات همراه اول برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بوده است.

 

همچنین این اپراتور در ساخت بیمارستان سیار، همراه مردم و دولت بود به طوری که ر راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود با اختصاص ٣٠ میلیارد ریال در ساخت، تجهیز و بهره برداری از یک بیمارستان سیار مشارکت می کند. چراکه در حال حاضر تعداد مبتلایان به کرونا در حال افزایش است و از طرف دیگر ظرفیت بیمارستانی برخی استان های کشور پر شده، از این رو این اقدام می تواند گامی در جهت ارتقای سطح درمانی کشور در این شرایط بحرانی باشد.

 

این شرکت با درنظر گرفتن تمامی جوانب امر اقدام دیگری را صورت داد به طوری که در راستای مسؤولیت اجتماعی و با توجه به نیاز مشترکان به ارتباط در این روزهای حساس به دلیل شیوع ویروس کرنا، تمامی خطوط دائمی که به دلیل عدم پرداخت صورتحساب پایان دوره بهمن ماه قطع یکطرفه شده بودند را وصل کرد تا این دسته از مشترکان نیز بدون دغدغه، از ارتباط در شبکه پایدار همراه اول بهره مند شوند.

گزارش:معصومه افلاکی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه