شمانیوز

در روزهای آتی عرضه عمومی می شود؛

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره مبتنی بر سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به مبلغ ۴۳۰۰ میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی روزهای آتی عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از سنا، غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر افزود: دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۷۴۹,۷۸۲,۰۴۱ سهم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (سهامی عام) با قیمت هر سهم ۵,۷۳۵ ریال است که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

 

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق ۳ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸ درصد است که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن چهارم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

 

وی اظهار داشت: ضامن این اوراق، بانک تجارت است. شرکت تامین سرمایه امین نیز مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.

 

به گفته ابوترابی، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی پیش از این ۴ بار از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه مجموعاً به مبلغ ۴۸ هزار میلیارد ریال اقدام به تامین مالی کرده که یک مورد از آن ها با نماد تامین ۹۷ سررسید شده و مابقی در حال معامله است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه