شمانیوز

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من روند کاهشی قیمت خودرو تا سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها از این هم کمتر خواهد شد.

محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره علت کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر اظهار کرد: طی روزهای گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا، تقاضای خرید خودرو به شدت از سوی مردم کاهش یافته و از سوی دیگر چون میزان انجام سفرها در آستانه نوروز روند نزولی داشته، قیمت خودرو سیر کاهشی را طی می‌کند.

وی افزود: به دلیل اینکه ویروس کرونا، آسیب‌هایی را متوجه اقتصاد کشور کرده و بسیاری از کسب و کارها را مختل ساخته است، خیلی از متقاضیان خرید خودرو نقدینگی خود را به دلیل مشخص نبود وضعیت اقتصادی در سال آینده، در دستانشان حفظ کرده‌اند تا از آنها به عنوان پشتوانه مالی استفاده کنند؛ لذا حفظ نقدینگی را به خرید خودرو در آستانه نوروز ترجیح داده‌اند.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر من روند کاهشی قیمت خودرو تا سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها از این هم کمتر خواهد شد و از آنجا که مردم قدرت خرید بالایی ندارند باید انتظار کاهش قیمت‌ بیشتر خودرو را داشت.

منصوری گفت: همچنین ظرفیت تولید خودروها در چند هفته گذشته، مقداری افزایش یافته و این افزایش ظرفیت هم در کاهش قیمت‌ها تأثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به سرپیچی بانک‌ها از مصوبه بانک مرکزی در خصوص تعویق دریافت اقساط وام‌گیرندگان به خاطر مشکلات اقتصادی به وجود آمده با شیوع ویروس کرونا، گفت: بانک‌ها مجبور هستند که این مصوبه را اجرا کنند، البته هرچند بانک‌ها با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما باید از قانون تمکین کنند.

عضو کیمسوین صنایع مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی زمانی که به بانک‌ها اعلام می‌کند تا سه ماه اقساط تسهیلات را دریافت نکنند ابتدا باید منابع جایگزین برای این مدت سه ماه و ضرر و زیان بانک‌ها را مشخص کند تا آنها به این مصوبه عمل کنند، تصریح کرد: بنابراین تا منابع این مصوبه تعیین نشود، بانک‌ها زیر بار مصوبه استمهال اقساط وام نخواهند رفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای پول و اعتبار و رئیس جمهور که اکنون رئیس ستاد مبارزه با کرونا شده باید سریعا طی بخشامه‌ای صراحتا این موضوع را اعلام و محل زیان و ضرر را مشخص و ابلاغ کنند وگرنه بانک‌ها اقدامی نمی‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied