شمانیوز

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت:

عضو کمیته بیمه سلامت، نسبت به افزایش مسمومیت ناشی از مصرف الکل هشدار داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، محمد هاشمی با اشاره به افزایش خطر آلودگی افراد با ویروس کرونا گفت: برای کاهش خطر ابتلا به کرونا توصیه می شود، شستشوی مکرر دست‌ها، همچنین ضدعفونی کردن سطوح و استفاده از محلول های ضدعفونی مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: از سوی دیگر به چگونگی تهیه محلول های استاندارد جهت ضدعفونی کردن دست ها و سطوح نیز باید توجه کرد.

 

وی تاکید کرد: الکل متیلیک یا متانول در تهیه مواد ضد عفونی کننده جایگاهی ندارد و متاسفانه این ماده در تماس با پوست، جذب بدن شده و متناسب با میزان جذب ، عوارضی همچون کوری، مسمومیت کلیوی و مرگ را به دنبال خواهد داشت.

 

عضو کمیته بیمه سلامت اظهار داشت: یافته‌های اخیر علمی نشان می دهد مشروبات الکلی حتی با حجم کم دارای عوارض بوده و سلامت انسان را در معرض تهدید قرار می‌دهد،این در حالی است که گزارش های نگران‌کننده‌ای مبنی بر مصرف خوراکی الکل با هدف جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس دریافت می شود.

 

 وی گفت:  متاسفانه در روزهای اخیراین برداشت غلط درخصوص تاثیرالکل در کاهش میزان ابتلا به کرونا، منجر به افزایش مراجعه شمار زیادی از بیماران مسموم به الکل با عوارضی نظیر کوری، الزام به دیالیز و حتی مرگ به مراکز بیمارستانی شده است.

 

 مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت افزود: در روند تهیه مشروبات الکلی به صورت غیر قابل کنترلی مقداراندکی متانول نیز حاصل می‌شود که امکان سنجش و حذف آن در تولیدات خانگی وجود ندارد؛ بنابراین عدم اطلاع رسانی فوری و همگانی سبب بروز مسمومیت در سطوح محلی، شهرستانی، استانی و حتی منطقه‌ای می شود.

 

عضو کمیته بیمه سلامت تصریح کرد: مراجعه سریع و فوری افراد به مراکز درمانی منجر به کاهش عوارض کوری، دیالیز و مرگ افراد خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه