شمانیوز

​به گفته محمدباقر عالی، این سازمان ۱۰۰ میلیارد ریال قرارداد جهت تولید و تامین ۱۳۰ هزارلیتر محلول ضد عفونی محیط و سطوح و نیز ۱۰۰ هزارلیتر محلول شوینده و ژل های ضدعفونی دست و سطوح از طریق شرکت‌های تابعه خود منعقد نموده که در مرحله اخذ سهمیه الکل دولتی است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی ایدرو، عالی همچنین به انعقاد قرارداد تولید ۱۰ هزار دست لباس یکپارچه ایزوله ضد نفوذ چند بار مصرف آنتی باکتریال مناسب برای کادر مقابله با کرونا با رقم حدود ۲۰ میلیارد ریال با شرکت توانمند دانش بنیان داخلی اشاره کرد.

 

به گفته معاون وزیر صمت تاکنون ۳۰۰۰ دست از این البسه آماده و توسط شرکت مرجع امین وزارت بهداشت که از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان انرژی اتمی است استریل شده و آماده توزیع با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی می باشد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه واردات قطعات ماشین آلات تولید ماسک از سایر کشورها به دلیل شرایط پیش‌آمده دچار مشکل جدی شده ؛ برای کمک به استمرار و افزایش ظرفیت خطوط تولید این محصول ایدرو از طریق به همرسانی شرکت های دانش بنیان توانمند برای نخستین بار زمینه تولید داخلی قطعات اصلی خطوط تولید ماسک شامل ژنراتور و ترانسدیوسر اولتراسونیک را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم آورده است .

 

به گفته رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران همچنین با هماهنگی قرارگاه زیستی سازمان پدافند غیرعامل حمایت از شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه تولید کیت های مولکولی تشخیص کرونا فعالیت می نمایند از طریق صندوق صنایع پیشرفته وزارت صمت در دستور کار این سازمان قرار گرفته است .

 

وی مجوز و تاییدیه های وزارت بهداشت برای حمایت ایدرو از طرح های توجیهی خطوط راه اندازی کیت تشخیص عفونی را ضروری دانست .

 

عالی همچنین از برنامه ایدرو برای اختصاص منابع مالی و اقدام به واردات الکل مورد نیاز اقلام بهداشتی از طریق شرکتهای تابعه با هدف توزیع به قیمت بدون سود دولتی بین تولیدکنندگان این اقلام خبر داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه