شمانیوز

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت تاکید کرد:

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت، نسبت به مراجعه سریع و پیگیری علائم بیماران قلبی با هدف جلوگیری از ابتلاء به کرونا تاکید کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، امیر پیروزیان با اشاره به اینکه بیماران قلبی و عروقی نسبت به سایربیماران از ریسک بیشتری درابتلاء به بیماری کرونا برخوردارهستند گفت : افراد دارای بیماری های زمینه ای ازجمله فشار خون ، بیماری های قلبی، عروقی، دیابت ، پیوند کلیه و بیماری های تنفسی مستعد ابتلا به این بیماری ودر صورت ابتلا از ریسک بالاتری برخوردارند.

 

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت  افزود:  بیماران قلبی باید ضمن رعایت دقیق موارد بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش در اماکن عمومی، در صورت بروز تب یا علائم، جهت بررسی و انجام تصویر برداری قفسه سینه به مراکز درمانی مراجعه کنند.

 

وی با بیان اینکه تنگی نفس علائم مشخصی دارد تصریح کرد: هرگونه احساس سختی در تنفس به خصوص در حالت استراحت که می تواند با فزایش یا کاهش تعداد تنفس و یا کاهش عمق تنفس ویا سختی در بازدم همراه شود، از علائم بارزتنگی نفس است که افراد باید به آن توجه کنند.

 

پیروزیان با تاکید برتقویت سیستم ایمنی درتمامی افراد جامعه اظهار داشت:  متاسفانه درجامعه افراد به تقویت سیستم ایمنی خود توجه نمی کنند، همین مساله سبب می شود که درمعرض ابتلاء به انواع بیماری ها از جمله کرونا قرار گیرند؛ لذا توصیه می شود که به مواردی نظیر مصرف کورتون درطولانی مدت توجه شود، چرا که این موضوع سبب تضعیف سیستم ایمنی افراد خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه