شمانیوز

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: بازار طلا در نیمه دوم امسال نسبت به سال ٩٧ به لحاظ سرمایه‌گذاری و دادوستد در وضعیت بدتری بود.

اقتصاد انلاین نوشت: ابراهیم محمدولى درباره وضعیت  بازار طلا  در سال ٩٨ توضیح داد: امسال بازار طلا سرشار از نوسانات افزایشى و کاهشى بود اما به طور کل با توجه به التهابات سال ٩٧، مى توان گفت بازار  طلا  در نیمه اول امسال به جهت ثبات قیمت‌ها و دادوستدها نسبت به سال گذشته در آرامش نسبى قرار داشت.

محمدولى ادامه داد: اما در نیمه دوم امسال در پى اتفاقاتى که رخ داد، بازار طلا از رونق افتاد و معاملات و تقاضا به حدى کاهش پیدا کرد که مى توانیم بگوییم نسبت به سال ٩٧ دچار رکود بیشترى شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران  درباره وضعیت تولید طلا در سال٩٨ نیز بیان کرد: به همین ترتیب وضعیت تولیدکنندگان در نیمه اول امسال بهتر از سال ٩٧ بود اما به مرور زمان تولید هم دچار مشکل شد تا جاییکه بسیارى از تولیدکنندگان ما مجبور به تعدیل نیرو شدند.

او به شیوع  ویروس کرونا  و تاثیر آن در بازار طلا اشاره کرد و گفت: با توجه به رکود بازار در شش ماهه دوم امسال، انظار داشتیم که در آستانه سال نو بازار مجددا رونق پیدا کند که متاسفانه با گسترش این بیمارى در کشور شاهد کاهش دادوستدها و تقاضا براى مصنوعات طلا و سکه بودیم.

محمدولى خاطرنشان کرد: از طرفى در نیمه اول امسال شاهد افزایش ردپاى سرمایه گذارى در بازار طلا بودیم که این روند نیز در شش ماهه دوم کم رنگ شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت حباب طلا و سکه در سال جدید نیز اظهار کرد: سال گذشته حباب طلا و سکه تا مرز یک میلیون تومان هم رسید اما خوشبختانه امسال این رقم بین ١٠٠ تا ١٥٠تومان در نوسان بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه