شمانیوز

مدیرعامل بانک شهر در گفت‌وگو با شمانیوز:

مدیرعامل بانک شهر تأکید کرد که بانک‌ها در سال جهش تولید نقش بسزایی در توسعه تولید ملی خواهند داشت.

احمد درخشنده، مدیرعامل بانک شهر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره نقش بانک‌های در حمایت از تولید ملی در سال جهش تولید اظهار کرد: بانک‌ها نقش بسزایی در حمایت از تولید ملی در سال جهش تولید دارند؛ لذا بانک‌های کشور به این موضوع توجه خاص دارند.

وی با بیان اینکه نرخ سود بانکی تأثیر بسیار زیادی در تولید و حمایت از تولیدکننده دارد، گفت: اما دریافت نرخ سود پایین‌تر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار مشروط به این است که دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده، مابه التفاوت آن را به نحوی تأمین کنند.

 

مدیرعامل بانک شهر ادامه داد: بانک‌ها آمادگی این را دارند که از تولید ملی و تولیدکنندگان حمایت کنند و نیز این آمادگی را دارند که با نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار، تسهیلات لازم را به تولیدکنندگان ارائه دهند.

 

درخشنده خاطرنشان کرد: اگر همه منابع بانک‌ها به سمت ایفای نقش مؤثر در حمایت از تولید و بازار کالاهای تولید داخل حرکت کنند، حتماً در جهش تولید مؤثر خواهند بود و کفایت خواهد کرد و فکر نمی‌کنم خیلی نیازی به ارائه تسهیلات ارزان قیمت باشد.

وی با بیان اینکه سال 99، سال خوبی برای بخش تولید خواهد بود، یادآور شد: با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال شاهد شکوفایی بخش تولید داخلی خواهیم بود.

 

مدیرعامل بانک شهر با اشاره به اینکه در رفع مشکلات اقتصادی پس از مهار کرونا گفت که در این زمینه باید سیاست‌گذاری مناسب و هماهنگی خوبی میان دستگاه‌ها و بانک‌ها صورت گیرد تا بتوان به مشکلات و آسیب‌های اقتصادی غلبه کرد و در غیر اینصورت بانک‌ها به تنهایی قادر به حل و فصل مشکلات اقتصادی نخواهند بود؛ چون فقط بانک‌ها نیستند که به تنهایی در این مهم نقش ایفا می‌کنند.

 

به گفته درخشنده؛ همه دستگاه‌های تأثیرگذار باید با یکدیگر به صورت هماهنگ، سیاست‌هایی را اعمال کنند تا تولیدکنندگان در سال جهش تولید، احساس امنیت داشته باشند و از طریق احساس امنیت به تولید بپردازند.

وی با اعلام این موضوع که بانک شهر در سال جهش تولید به کمک بخش تولیدی کشور خواد شتافت و تلاش می‌کند تا مسیر بخش تولید تسهیل شود.

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه