شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/01/05 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/01/05 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

بزرگترین جهش تاریخی یک روزه طلا

در بازار کومکس نیویورک، طلا برای تحویل در ماه آوریل که فعال‌ترین قراردادها را در اختیار داشت، در ساعات پایانی روز با قیمت ۱۵۶۷.۶۰ دلار معامله شد که افزایش ۸۳ دلاری در هر اونس معادل ۵.۶ درصد افزایش نسبت به معاملات روز جمعه (آخرین روز کاری هفته گذشته) داشت.

روز دوشنبه بزرگترین افزایش یک روزه دلاری در تاریخ تجارت این فلز گرانبها اتفاق افتاد، چنین جهش قابل توجهی آخرین بار در روز ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاده بود که طلا جهش بیش از ۷۰ دلاری در هر اونس را به ثبت رسانده و به بالای ۱۷۰۰ دلار در هر اونس رسیده بود. از لحاظ اعداد و ارقام و جهش درصدی، افزایش قیمت روز گذشته طلا در طول بیش از یک دهه گذشته بهترین جهش بوده است.

روز دوشنبه، فدرال رزرو متعهد شد که خرید نامحدود اوراق بهادار آمریکا و اوراق بهادار با پشتوانه وام را انجام دهد، بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد به هر میزان که لازم باشد، در بازار دخالت خواهد کرد تا بازار سرمایه به نقطه تعادل برسد. بانک مرکزی فدرال در بیانیه خود عنوان کرده است: «فدرال رزرو متعهد می‌شود که در این برهه سخت، از طیف وسیعی از ابزارهای خود برای حمایت از خانوارها، مشاغل و اقتصاد ایالات متحده استفاده کند.»

تای وونگ، رییس بنیادها و فلزات گرانبها شرکت بی ام او در این باره به رویترز گفت: بانک فدرال رزرو از بزرگترین ابزار حمایتی خود -که تاکنون مورد استفاده قرار داده- رونمایی کرد، چنین حمایتی حتی بزرگتر از حمایت‌های اقتصادی بحران سال ۲۰۰۸ است.

با اعلام چنین حمایتی بازار به سرعت واکنش نشان داد و طلا بلافاصله افزایش یافت. با این حال، نکته و سوال اینجاست که آیا این روند افزایشی ادامه خواهد یافت یا خیر.

متیو مک لنان رییس تیم ارزش جهانی مدیریت سرمایه گذاری عقاب که حدود ۱۰۱ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می‌کند، در این باره به بلومبرگ گفت: هنگامی که فدرال رزرو به تدریج ترس از تزریق نقدینگی را از بین برد، راهنمایی‌هایی در رابطه با نرخ‌ها ارائه می‌دهد و هنگامی که منحنی بازده تحت کنترل قرار گرفت و انعطاف اقتصادی در کل اقتصاد بار دیگر مشاهد شد ارزش بالقوه طلا می‌تواند قدرت دوباره خود را بازیابد.

گفتنی است طی هفته‌های گذشته، طلا با گذشتن از مرز ۱۷۰۰ دلار که بالاترین قیمت هفت سال گذشته بود و پس از آن سقوط به کانال ۱۴۵۰ دلاری در طول هفته گذشته، نوسانات زیادی را پشت سر گذاشته است.

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/01/05// ساعت 12:00

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۰۱%) ۱۰ ۱۴۹,۰۳۰ دلار
(-۰.۰۳%) -۵۰ ۱۶۹,۰۳۰ یورو
(-۰.۰۸%) -۱۶۰ ۱۸۸,۶۳۰ پوند
(-۰.۰۲%) -۱۰ ۴۳,۹۱۰ درهم امارات
(-۱.۶۷%) -۱,۰۰۰,۰۰۰ ۵۹,۰۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۷%) -۴۰,۰۰۰ ۶۰,۲۸۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۰.۳۳%) ۱۰۰,۰۰۰ ۳۰,۵۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(۰.۵۷%) ۱۰۰,۰۰۰ ۱۷,۵۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(۱.۰۲%) ۱۰۰,۰۰۰ ۹,۸۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۷%) -۴,۰۰۰ ۶,۰۲۶,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۰۷%) -۶,۰۰۰ ۸,۰۳۴,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۱۱%) ۳۰,۰۰۰ ۲۶,۱۳۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۲%) ۳۸ ۱,۵۷۰.۸۲ انس طلادلار
(۰.۱۹%) ۱۲۵ ۶۶۵.۸۵ پلاتیندلار
(۰.۰۷%) ۱ ۱۳.۷ انس نقرهدلار
 

divider1

مرور بازار در روزهای گذشته:

هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۰۲ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۱۶ هزار تومان است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 6 میلیون و 100 هزار تومان و طرح قدیم 5 میلیون و 925 هزار تومان است.

ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 60 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 760 هزار تومان و سکه گرمی 975 هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 602 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 813 هزار تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 610 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1503 دلار معامله می‌شود.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت دلار 16 هزار تومان، درهم امارات 4 هزار و 480 تومان، یورو  17 هزار و 750 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 15 هزار و 750 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 14  هزار و 900 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 17 هزار و 450 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 800 تومان است.// تسنیم

divider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه