شمانیوز

نقاهتگاه اضطراری شهر اردکان با 100 تخت از سوی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برای قرنطینه بیماران مبتلا به ویروس کرونا تجهیز شد . همچنین بالغ بر 33 میلیارد و 200 میلیون ریال نیز برای کمک به طرح مقابله با کرونا به مراکز نظارتی و پزشکی استان یزد و شهرستان اردکان کمک نقدی اهدا شده است .

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از  10 آذر ماه سال 1398 همزمان با شیوع بیماری آنفولانزا در کشور و همه گیر شدن بیماری کرونا در چین،  اقدامات آموزشی برای پیشگیری از فراگیر شدن این بیماری ها  در واحدهای HSE   مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو آغاز شد و پس از  اعلام  ورود این ویروس در کشور در سریعترین زمان و بدون فوت وقت و با تاکید مدیران هر بخش با تشکیل ستاد مقابله با بحران در هر واحد اقدام به آموزش ، و تدابیر ایمنی و بهداشتی برای مقابله با این بیماری بصورت گسترده  ادامه یافت .

 

برگزاری کلاس آموزشی برای پرسنل توسط کارشناس مسئول بیماریهای مرکز بهداشت اردکان .‌‎-هماهنگی با شرکت های پیمانکار جهت گندزدایی و ضدعفونی نمودن محل های پر تردد و محل های عمومی و مهمانسراها  .

 

تهیه و نصب پیامهای آموزشی ، بازدارنده و انگیزشی  در تمامی واحدها و سطح شهر ها، تغییر ساعت کار پرسنل ، طراحی چک لیست سلامت  روزانه پرسنل  در بدو ورود به مجتمع ها  و مقایسه با روزهای قبل و ضدعفونی مستمر کلیه ماشین آلات سنگین و سبک مورد استفاده ترانسپورت اعم از لودرها، جرثقیل ها، کامیونها، لیفتراکها از جمله اقدامات پیشگیرانه بوده است  .

 

بر اساس همین گزارش در ادامه طرح مقابله با شیوع کرونا از 27 اسفند ماه  چادرملو با تشکیل 12 اکیپ مکانیزه و مجهز به لوازم و وسایل ضد عفونی کننده با هماهنگی ستادهای محلی اقدام به اعزام این گروها به شهر های اردکان ، عقدا، میبد و روستاهای مجاور نمود تا نسبت به ضد عفونی کردن اماکن عمومی این مناطق اقدام نمایند. به همین منظور تا کنون با تهیه 10 دستگاه تانکر ، 20 دستگاه ماشین آلات  مجهز به وسایل ضد عفونی کننده ، 25 تن مواد ضد عفونی کننده مایع و جامد، و دهها هزار عدد ماسک و دستکش و توزیع آن بین شهروندان و پاکسازی اماکن عمومی اقدام کرده است که این خدمات رسانی همچنان ادامه دارد .

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه