شمانیوز

انتشار اطلاعات و تولید محتوای آنلاین در هرگام ساده‌تر شد و درآمدزایی به وسیله محتوا نویسی برای نویسندگان و تولید کنندگان محتوا، امکان پذیر شد.

 

هر پیشرفتی در حوزه اینترنت به انتشار سریعتر اطلاعات و درآمدزایی رسیده است. در ابتدا با سیستم ارسال ایمیل امکان برقراری ارتباط متنی با مخاطب در عرض چند دقیقه فراهم شد. سپس وبلاگ نویسی، فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام، تامبلر، پین‌ترست و غیره وارد بازاریابی و تولید محتوا آنلاین شدند.

 

حالا دیگر هرکسی که به شبکه جهانی وب دسترسی دارد؛ قادر به انتشار اطلاعات برای میلیاردها نفر در عرض چند ثانیه و کسب درآمد بر مبنای کلمات و ساعت زمان صرف شده برای تولید محتوا است.

احتمالاً گام بعدی در تکامل اینترنت، کمک به تولید کنندگان محتوا در جهت به اشتراک گذاری و درآمدزایی آسان‌تر است. امروزه تولید محتوا به عنوان حرفه‌ای سودآور در دنیای کسب و کار مطرح است. در این مقاله معیارهای مهم در زمینه کسب درآمد از تولید محتوا را بررسی خواهیم نمود.

 

سئو سایت به کمک محتوا

 

شما با فرایند بهینه سازی وب سایت (سئو) باعث می‌شوید تا مخاطبان، راحت‌تر شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا کنند. به عبارت دیگر منظور از تولید محتوا براساس سئو یعنی هرگونه اطلاعات موجود در وب سایت با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو تهیه می شوند.

کسب درآمد آنلاین یا کسب درآمد تبلیغاتی نیازمند افزایش ترافیک سایت است. برخی از افراد به دنبال خرید ترافیک می‌روند که راه چندان جالبی نیست.

 

 

شما می‌توانید با بهینه سازی محتوای سایت خودتان و با جلب توجه مخاطب، ترافیک سایت خودتان را افزایش دهید. بعلاوه با لینک شدن به سایت‌های دیگر هم می‌توانید ترافیک سایت آنها را به دست آورید.

شما با قرار دادن محتوای کاربر پسند روی سایت خودتان باعث می‌شوید تا مخاطبان پس از جستجوی محتوای مدنظرشان در موتورهای جستجو به صفحه وب سایت شما برسند.

 

بعلاوه اگر محتوای جذابی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و لینک وب‌سایت را قرار دهید؛ مخاطبان به سمت سایت شما جذب می‌شوند.

برای سئو سازی محتوای وب سایت به موارد زیر نیاز دارید:

 

  • جستجوی کلیدواژه: اگر می‌خواهید از طریق جستجوهای مخاطب به ترافیک  سایت برسید؛ قبل از نگارش محتوا به جستجوی کلید واژه نیاز دارید. با این روش برای رسیدن به حجمی از جستجو که از قبل وجود دارد؛ روی کلید واژه‌های خاصی متمرکز می‌شوید. به عبارت دیگر برحسب موضوعاتی می‌نویسید که مردم قبلاً در مورد آنها جستجو انجام داده‌اند.
     
  • بهینه سازی کلیدواژه: باید بدانید که کجا و چگونه از کلید واژه‌ها درون محتوا استفاده کنید تا قابلیت جستجو شدن سایت شما افزایش یابد.
     
  • سازماندهی محتوا: محتوای روی سایت باید به شیوه‌ای منطقی سازماندهی شود. این امر از لحاظ سئو اهمیت دارد. بعلاوه به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا سایر محتواهای مرتبط را به راحتی پیدا کنند. پس مدت زمان بیشتری در سایت می‌مانند که بهتر است.
     
  • ترویج محتوا: قابلیت دیده شدن محتوای جدید را با اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی و لینک زدن به محتوا افزایش می‌یابد.

 

4یادگیری تولید محتوا چگونه است؟

 

برای یادگیری تولید محتوا می‌توانید به مقالات آنلاین مراجعه کنید. بعلاوه بعضی از این دسته از شرکت تولید محتوا هم دوره‌های مجازی آموزش تولید محتوا را ارائه می‌کنند. این دوره‌ها در مورد تولید انواع محتوای متنی، صوتی و تصویری هستند.

 

تولید محتوا فرایند خاصی را دنبال می‌کند که از بارش مغزی در مورد موضوع تا ارزیابی محتوای منتشر شده متغییر است. همچنین برای تولید محتوا به مهارت‌های توسعه فردی خاصی مثل مدیریت زمان، مدیریت خود، مهارت‌های ارتباط موثر، مهارت‌های نگارش، مهارت‌های نرم‌افزاری، جستجو و غیره هم نیاز دارید.

 

 بعلاوه افراد مختلف از جمله، مدیر محتوا، راهبردپرداز، سردبیر، نویسندگان و طراحان در قالب تیم محتوا در سایت محتوا مشغول به تولید انواع محتوا هستند.

سایت محتوا طبق زمانبندی  یا تقویم محتوا و نیازسنجی مشتریان، محتوای جدید و اختصاصی را تولید کرده و روی سایت مشتری قرار می‌دهد. سپس بازخورد بازدیدکنندگان و مشتریان را مورد بررسی قرار داده و محتوا را به روزرسانی می‌کنند.

 

تولید محتوا اختصاصی سایت

 

فرایند تولید محتوا شامل تدوین محتوای اختصاصی و مرتبط برای مخاطب هدف است. محتوای اختصاصی نیازمند استراتژی محتوا است که به وسیله استراتژیست محتوا تهیه می‌شود.

چهارگام برای تبیین و اصلاح راهبرد محتوای سئو وجود دارد که کارشناسان سایت محتوا به خوبی با آنها آشنایی دارد. در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

 

تبیین اهداف محتوا

 

اول باید هدف وب سایت یا کسب و کارتان را مشخص کنید. آیا به دنبال فروش و کسب درآمد از طریق تبلیغات هستید؟ یا فقط به دنبال افزایش ترافیک و خوانده شدن مطالب هستید؟ براساس اهدافتان، نقطه تمرکز محتوا هم مشخص می‌شود.

برای مثال جهت فروش محصولات به محتوایی جذاب و آگاهی دهنده نیاز دارید که برای جستجو، بهینه سازی شده است. قراردادن شیوه مصرف محصولات در وبلاگ شرکت و لینک زدن به سایت هم فرایندی مفید در جهت افزایش فروش است.

 

مخاطب شناسی در محتوا

 

قبل از نگارش و سفارش محتوا، اول باید مخاطب خودتان را بشناسید. برای این منظور روش‌ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد. ابزار رایگان Google Analytics برای شناخت ویژگیهای مخاطبان مناسب است. با شناخت خوانندگان محتوا، راحت‌تر به آنها کمک می‌کنید. با توجه به نمودارهای گوگل آنالایتیکز می‌فهمید که در یک ماه اخیر چه افرادی بیشتر به سایت شما مراجعه کرده‌اند.

 

طزاف

برای مثال اگر مخاطبان جوان و نوجوان دارید؛ باید به طور مداوم مطالب را به روزرسانی کرده و از تصاویر جذاب و ویدئوهای بیشتری استفاده کنید. بعلاوه وب سایت شما باید برای نمایش روی صفحه موبایل به خوبی بهینه سازی شود.

 

تهیه تقویم محتوا

 

بعد از اینکه ایده‌ها، اهداف و مخاطب را مشخص کردید؛ باید تقویم محتوا برای سایت را تنظیم کنید. تقویم سردبیری محتوا، برنامه زمانبندی انتشار محتوای جدید و نوع محتوای منتشر شده است. برای این کار می‌توان از ابزارهای تقویم محتوا استفاده کرد.

 

تحلیل و ارزیابی مجدد محتوایی

 

در نهایت هم دوباره باید به تحلیل سایت خودتان از نظر محتوای سئو بپردازید تا کارآمدی محتوای منتشر شده را ارزیابی کنید. نرخ بازدید صفحات سایت، لینک‌ها و کامنت‌ها، اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی و گفتگوها معیارهای خوبی از موفقیت محتوای منتشر شده هستند.

 

اگر راهبرد محتوا به نتایج موفقیت آمیزی رسید می‌توانید آنرا تکرار کنید. در غیر اینصورت  به اصلاح و به روزرسانی محتوای سئو می‌پردازید.

 

امروزه سایت‌های مختلف آموزشی، سرگرمی، بهداشتی و آرایشی، تبلیغاتی و غیره به دنبال محتوای اختصاصی برای سایت‌هایشان هستند، علل خصوص تولید محتوا آرایشی که تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف بازاریابی شرکت‌های آرایشی و بهداشتی شده است. نویسندگان و تیم محتوا هم با طی کردن مراحل فوق، محتوای جذابی را برای سایتهای مذکور تولید می‌نمایند.

 

یب

درآمد از برون سپاری محتوا سایت

 

کسب و کارهای نوپا و قدیمی به افراد متخصص برای تهیه محتوا سایت نیاز دارند؛ چون یادگیری تولید محتوا فرایندی زمان بر و هزینه بردار است.

متخصص تولید محتوا در سایت محتوا دارای دانش و تجربه کاری در حوزه تولید محتوای سئو شده است و از این راه کسب درآمد می‌نماید. این درآمد به عوامل مختلفی از جمله موضوع، حجم محتوا، سابقه کار تیم محتوا و مدت زمان تحویل پروژه وابسته است.

 

بعلاوه بخشی از درآمد تولید محتوا به عنوان کارمزد سایت محتوا کسر می‌شود. تولید کنندگان محتوا این کار را به عنوان یک شغل در پیش گرفته‌اند. پس با تهیه محتوای جذاب و اختصاصی و آموزش این مهارت به دیگران، به دنبال کسب درآمد میلیونی هستند تا از عهده مخارج زندگی برآیند.

 

فریلنسرها در حوزه تولید محتوا برحسب تعداد کلمات یا ساعات کاری دستمزد می‌گیرند. یعنی یا پروژه برحسب تعداد کلمات نوشته شده یا برحسب تعداد ساعات صرف شده، قیمت گذاری می‌شود.

نگارش برای پروژه‌های بلندمدت یا عضویت در تیم محتوای سایت دورکاری محتوا، تضمین کسب درآمد مستمر را به همراه خواهد داشت ولی در چنین شغلی هیچگونه امنیت یا تضمین صد درصدی وجود ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied