شمانیوز

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد؛

رییس کل بانک مرکزی گفت:به بخش های اقتصادی آسیب دیده از کرونا تا سقف ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ سود ۱۲ درصد اعطا می شود.

به گزارش شمانیوز، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت : در جلسه امروز ۷ فروردین ۹۸ ستاد اقتصادی دولت و براساس تاکید ریاست محترم جمهور، جهت ارائه راهکار‌های اقتصادی لازم برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، بانک مرکزی در ایفای نقش و نیز انجام رسالت تاریخی خود در این مقطع حساس پیشنهاد اعطای تسهیلات دوساله بانکی با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد، تا سقف ۷۵۰ هزار میلیارد را ارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: بانک مرکزی با تامین اعتبار لازم و با همراهی بانک‌های کشور این تصمیم مهم را در اسرع وقت عملیاتی و اجرایی خواهد کرد.

 

همتی افزود: بانک‌های کشور همانطور که در شرایط سخت کرونایی فداکارانه در خدمت مردم بوده و هستند و نزدیک به ۳۰ نفر از بهترین همکارانشان را در جریان خدمت به مردم از دست داده اند، در این ماموریت نیز که کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات در کشور و حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده است، مسئولیت تاریخی خود را ایفا خواهد کرد.

 

بانک مرکزی اینستا

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه